text.skipToContent text.skipToNavigation

Dekoracyjny efekt betonu w przedpokoju - najciekawsze inspiracje

Przedpokój, a szczególnie strefa wejścia do mieszkania, to newralgiczny punkt każdego projektu wnętrzarskiego. Tutaj estetyka musi spotkać się z funkcjonalnością. Ładne, a jednocześnie praktyczne, wytrzymałe wykończenie ścian sprawi, że przedpokój będzie robił wrażenie na gościach, zachowując estetyczny wygląd przez dłuższy czas nawet w trakcie intensywnego użytkowania. Co da taki efekt? Fachowcy są zgodni – tynk ozdobny imitujący beton świetnie nadaje się do przedpokoju.

Hall wejściowy

Hall wejściowy to pierwsze, co widzą nasi goście po przekroczeniu progu naszego domu czy mieszkania. Dlatego powinien być efektowny i zapadać w pamięć. Niestety często ogólnie dobre wrażenie psują zabrudzone ściany i zniszczone krawędzie narożników. Ślady butów, rowerowych opon, rolek, przypadkowe uderzenia rzeczami wnoszonymi do mieszkania i wynoszonymi z niego. W przedpokojach odbywa się najbardziej intensywny ruch. Dlatego materiały wybrane wykończenia podłóg i ścian w tym miejscu muszą być solidne, trwałe oraz wytrzymałe na zabrudzenia i otarcia. Zarówno gdy dysponujemy małą przestrzenią, jak i gdy nasz przedpokój przypomina foyer.

Inspirację wykonano strukturą dekoracyjną MAGNAT Style Beton

MAGNAT Style Beton Hematyt BT 10 kg + PB P16 100 ml

MAGNAT Style Beton Hematyt BT 10 kg + PB P16 100 ml

Praktycznie rozwiązanie

Dlatego w każdym przedpokoju znakomicie sprawdzi się beton. Ten w wersji dostępnej dla każdego, nawet posiadacza małego metrażu i niskiego budżetu, czyli w postaci tynku, posiada wizualne walory surowego betonu. Jednocześnie jest łatwy w aplikacji (można nanieść go na ścianę samodzielnie),a gdy już wyschnie i nabierze końcowej zwartej struktury – także odporny na zabrudzenia.
Surowy beton jest modny. Zastosowany w przedpokoju sprawi, że już od wejścia mieszkanie będzie robiło wrażenie nowoczesnego i oryginalnego. 

Inspirację wykonano strukturą dekoracyjną MAGNAT Style Beton

Kreatywna aranżacja

Tynk dekoracyjny z efektem betonu daje duże możliwości kształtowania wyglądu ściany – można nałożyć go tak, aby sprawiał wrażenie gładkiego monolitu, ale można też nadać mu kształt betonowych płyt lub wykonać imitację szalunku. Beton dekoracyjny może znaleźć się na wybranej ścianie, na wszystkich ścianach, a nawet na suficie. Taki „total look” jest coraz częściej stosowany we wnętrzach. I wbrew pozorom nie wyglądają one przez to ciężko. Wybierając tynk imitujący surowy beton możemy mieć pewność, że efekt końcowy będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Nie ma możliwości wykonać tą techniką dwóch identycznie wyglądających powłok. A nakładanie ich może być bardzo relaksującym, rozwijającym artystycznie zajęciem. Materiał idealny? Na to wygląda!

Produkt, którym wykonano inspirację

ZESTAW MAGNAT STYLE BETON

MAGNAT Style Beton

150,98 zł

Beton Magnat Style do trwała i łatwa w aplikacji struktura dekoracyjna, pozwalająca uzyskać efekt naturalnego „surowego” Betonu. Dzięki formule produktu, opartej na bazie spoiwa wapiennego powłoka jest odporna na działanie bakterii i grzybów, oraz zapewnia oddychanie ścian. Wyrób można aplikować na wiele sposobów, w zależności od zamierzonego efektu. Możliwe do uzyskania efekty to m.in. Efekt deskowania, stalowej formy, gładki lub lity. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style farba Podkładowa, MAGNAT Style Beton, MAGNAT Style Lakier Rustykalny. Kolor Betonu można przyciemnić dodając do masy Betonu pigment barwiący Hematyt MAGNAT Style – w ilości wg receptury kolorystycznej.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • beton na ścianie za łóżkiem w sypialni z szafą min.jpg

  Inspiracja

  Beton na ścianie za łóżkiem w sypialni - inspiracje

  Beton kojarzony najczęściej z przemysłową architekturą przestrzeni miejskiej wszedł do wnętrz domów mieszkalnych i na dobre się tu rozgościł. Wniósł do pomieszczeń ciekawą teksturę wykończenia ścian, podłóg, mebli czy akcesoriów dekoracyjnych, pojawiając się w nieoczekiwanych miejscach. Zobacz inspiracje betonowej ściany w sypialni.

  dalej
 • Szary salon styl loftowy C29 Szary Piryt.jpg

  Inspiracja

  Salon w stylu loft - 5 pomysłów na industrialny wystrój

  Loftem nazywamy nowoczesne miejskie wnętrza z dużą ilością otwartej przestrzeni. Styl loft charakteryzuje się przemysłowym, pofabrycznym wystrojem. Mamy tu wysokie sufity, odsłonięte belki konstrukcyjne i stalowe rury, ściany z surowej cegły, beton czy cementową posadzkę. Zobacz jak wprowadzić styl loftowy do salonu.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść