text.skipToContent text.skipToNavigation

Efekt naturalnego kamienia na ścianie - zobacz 5 ciekawych inspiracji

Bez względu na zmieniające się mody, kamień we wnętrzach zawsze jest na czasie. Stosowany na podłogach, ścianach, kolumnach, obudowach kominków, jako blaty w kuchni. Swoją niesłabnącą popularność zawdzięcza walorom wizualnym, wytrzymałości mechanicznej i temu, że jest materiałem naturalnym. Niestety również nietanim i dość kłopotliwym w montażu – szczególnie na ścianach. Czy można zrobić coś, żeby uzyskać efekt kamienia we wnętrzu, ale bez ponoszenia dużych kosztów materiału i robocizny? Owszem. Można zastosować tynk dekoracyjny, który imituje najbardziej popularne rodzaje kamienia. MAGNAT oferuje dwa produkty tego typu: Marmur Klasyczny MAGNAT Style oraz Trawertyn MAGNAT Style.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE MARMUR KLASYCZNY

262,44 zł

Marmur klasyczny Magnat Style to drobnoziarnista masa dekoracyjna na bazie akrylu. Przeznaczona jest do tworzenia struktur dekoracyjnych na ścianach wewnątrz pomieszczeń, oraz do zdobienia detali architektonicznych. Wygodna w aplikacji masa pozwala kształtować dowolne wzory uzyskując efekt naturalnego piaskowca. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style Marmur Klasyczny, MAGNAT Style Lakier Rustykalny, MAGNAT Style Farba Podkładowa i MAGNAT Style Pigment barwiący. Możliwe jest wybarwienie efektu według 16 receptur kolorystycznych.

Struktura na ścianie

Tynki dekoracyjne z efektem kamienia można stosować wszędzie tam, gdzie zdecydowalibyśmy się na położenie okładziny kamiennej: w holach wejściowych, korytarzach, łazienkach, na kominkach. Można je również aplikować na wybranych ścianach w salonie, sypialni czy gabinecie. Tak jak naturalny kamień, tak i tynk imitujący go daje silny efekt dekoracyjny, dlatego oba materiały powinny być stosowane z wyczuciem. Tynk nie posiada co prawda parametrów naturalnego kamienia – jego wytrzymałości, twardości, struktury, ale daje większe pole manewru, dzięki temu, że może być użyty w miejscach trudno dostępnych dla kamienia. MAGNAT na motyw przewodni swoich produktów imitujących kamień obrał marmur i trawertyn – najpopularniejsze kamieniarskie materiały okładzinowe stosowane wnętrzach.

MAGNAT Ceramic C42, C41, Magnat Style Trawertyn

Niecodzienny efekt

Trawertyn jest rodzajem bardzo twardego wapienia o porowatej strukturze. Ma kolor zbliżony do złamanej bieli, wpadającej w jasny beż, z domieszką koloru kremowego w postaci delikatnych żyłek. Zastosowanie go we wnętrzu wymaga uprzedniej impregnacji. Trawertyn stosuje się w łazienkach, jako posadzki, schody, obramowania okienne, kolumny, a także obudowy kominkowe. Nadaje wnętrzu nienadętej elegancji, co zapewniło mu ogromną popularność. Dlatego też trawertynem zainspirowany został kolejny tynk dekoracyjny - Trawertyn MAGNAT Style, wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego. Dzięki odpowiedniej aplikacji doskonale odwzorowuje naturalny trawertyn z jego charakterystycznymi wżerami i ubytkami. Świetnie też znajduje zastosowanie w tych miejscach, w których stosuje się oryginalny kamień tego typu: na kolumnach, kominkach, ścianach łazienek. W prezentowanej aranżacji użyliśmy tynku dekoracyjnego MAGNAT Style Trawertyn oraz kolorów farby MAGNAT Ceramic C42 i C41.

Symbol luksusu

Marmur jest półprzeźroczystym kamieniem z charakterystycznymi żyłkami. Chętnie stosowany we wnętrzach dla swoich walorów estetycznych – marmur ma bogatą paletę barw, od bieli, szarości, przez róż, żółty, czerwień aż po brąz , zieleń i czerń. Od zawsze kamień ten to symbol luksusu, zawsze obecny w miejscach reprezentatywnych. Ostatnimi czasy ponownie jest bardzo modny – marmurowe motywy zaadaptowało meblarstwo a nawet twórcy tapet i tekstyliów. Sięgnął też po nie MAGNAT tworząc drobnoziarnistą masę dekoracyjną na bazie akrylu Marmur Klasyczny MAGNAT Style. Dzięki niemu tworzy się dekoracyjne powłoki o grubości 5 mm, różnych wzorach i kolorach, imitujące powierzchnię szlachetnego materiału.

POMYSŁ !

Tynki dekoracyjne imitujące kamień to interesująca alternatywa dla naturalnego kamienia. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć je w aranżacjach.
 

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Stonowane kolory w mieszkaniu - poznaj najlepsze inspiracje

  Zmieniające się trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz skłaniają do ciągłych poszukiwań i eksperymentowania z co raz to nowymi, modnymi odcieniami farb. Podczas pogoni za wytycznymi autorytetów świata designu, zapominamy często o sprawdzonych, klasycznych, ale bardzo dobrych rozwiązaniach kolorystycznych, które pasują do każdego stylu, który wybierzesz i nie będą wymagały zmiany wraz z kolejnym sezonem. Dlatego też wiele osób decyduje się na barwy mniej krzykliwe, przez co bardziej uniwersalne, dzięki czemu można dużo elastyczniej dobierać wyposażenie. Stonowane barwy pasują nawet, gdy zmieniają się trendy. Sprawdź jak mogą się prezentować w Twoim mieszkaniu.

  dalej
 • Inspiracja

  Pomysły na aranżację salonu. Trendy wiosna/zima 2016

  Każdy nowy rok poprzedzany jest postanowieniami, które wiążą się z pewnego rodzaju zmianą. Zazwyczaj jednak poprzestajemy na samym ich sformułowaniu. Teraz jest szansa, by bez większego wysiłku doprowadzić założenia do końca. W 2016 roku, razem z farbami MAGNAT możemy przy minimalnym wysiłku zmienić wystrój salonu, pomieszczenia będącego sercem domu. Mamy do wyboru kilka aktualnych trendów, proponowanych przez ekspertów designu w tym sezonie.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść