text.skipToContent text.skipToNavigation

Kolory ścian w przytulnej sypialni - najlepsze zestawienia

Jasna i przytulna sypialnia to miejsce, w którym przyjemnie jest spędzać czas i odpoczywać. O jej charakterze decyduje wiele czynników, w tym przede wszystkim dobór mebli i tkanin, a także odpowiedniej palety barw. Jakie kolory w przytulnej sypialni będą wyglądały najlepiej? Po jakie dodatki sięgnąć? Sprawdź nasze inspirujące pomysły na sypialniane aranżacje.

Ciepłe odcienie bieli

Jednym z ponadczasowych sposobów na zaaranżowanie przytulnej i ciepłej sypialni jest paleta bieli. Lepiej unikać tych z domieszką błękitu, która może ochładzać światło. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się tak zwana biel offsetowa (inaczej nazywana bielą papieru) lub waniliowa. Z myślą o zdrowym i bezpiecznym śnie do pomalowania ścian warto użyć farb z kolekcji MAGNAT CERAMIC CARE - CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ o innowacyjnej recepturze redukującej poziom formaldehydu w powietrzu. Najlepszy efekt osiągniemy stosując odcień Perłowy Agat (A2) lub nieco ciemniejszy Kremowy Marmur (A42) – będą wyglądały znakomicie w połączeniu z karmelową satyną, naturalnym drewnem i futrem. Sypialnia w takim stylu przypominać będzie wnętrza najbardziej ekskluzywnych hoteli. Biel połączyć można z pojedynczymi ścianami w innych kolorach: Zmysłowy Aragonit (A46)Świetlisty Jassonit (A11)Górski Kryształ (A39) z kolekcji ceramicznych farb Magnat przeznaczonych do sypialni.

MAGNAT Care kremowy marmur A41 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care kremowy marmur A41 2,5L

129,99 zł

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

A26 Alabastrowy Jaspis

Złoto i miedź

Sypialnia nabierze przytulnego charakteru, jeśli zagoszczą w niej lśniące, ciepłe odcienie: złoto i miedź. Sprawdzą się zarówno jako dominująca tonacja, jak i jako akcent, połączony chociażby ze wspomnianą wcześniej waniliową bielą bądź écru. Kolory metali szlachetnych znakomicie korespondują również z rozbielonymi brązami. Jeśli chcesz wprowadzić do swojego mieszkania odrobinę luksusu, na ścianach sypialni użyj farby ceramicznej Magnat Alabastrowy Jaspis (A26) lub Majestatyczny Morganit (A27) – będą idealnym tłem dla złotych ram łóżka. Odcienie te połączyć można dodatkowo z dekoracyjną boazerią korkową na ścianie w roli wezgłowia. Miedziane lampy z kolei będą prezentowały się interesująco w połączeniu z nastrojowym Krzemieniem Pasiastym (A30). W przypadku tak ciemnych odcieni istotne będzie zaplanowanie odpowiedniego oświetlenia, które wydobędzie z metalicznych dodatków ciepły blask i podkreśli czekoladowe tony na ścianach.

Róże i fiolety z kroplą szarości

Róż to kolor wprost wymarzony do przytulnej sypialni. Ten przełamany odrobiną szarości będzie bardziej uniwersalny, niż słodki i pastelowy, kojarzący się z typowo kobiecym stylem. Na ścianach pojawić się mogą takie odcienie, jak Uroczy Morganit (A38), Różowy Diament (A32), Szampański Agat (A25) z kolekcji farb MAGNAT CERAMIC CARE - CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ. Dla lekkiego i subtelnego efektu można je połączyć z jasnymi, świetlistymi dodatkami z porcelany, muślinu, bawełny. Nieco bardziej intrygujące będzie zestawienie „przybrudzonego” różu ze skórzanymi meblami i z ciemnym brązem na podłodze.
MAGNAT Care różowy diament A32 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care różowy diament A32 2,5L

129,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • A56 zdj zaj.jpg

  Porada

  Jak przygotować pokój do malowania?

  Przygotowanie pomieszczenia do malowania, to niewątpliwie jeden z najtrudniejszych etapów remontu. Sama czynność malowania nie jest tak trudna i pracochłonna jak właśnie przygotowanie do malowania. Każdy remont rozpoczynamy od możliwie dokładnego zaplanowania prac. Punktem wyjścia powinien być projekt wnętrza dzięki któremu będziemy mogli dokładnie oszacować ilość i rodzaj potrzebnych materiałów, narzędzi do oraz czasu i funduszy. Kiedy cel przedsięwzięcia mamy wyraźnie nakreślony możemy przejść do etapu przygotowawczego.

  dalej
 • szlachetna biel MAGNAT Ceramic Care.jpg

  Porada

  Jak usunąć naklejki ze ściany – problem z klejem po naklejkach

  Naklejki to świetny sposób na dekorację ściany w salonie, sypialni czy pokoju dziecka. Co jednak, gdy chcesz się ich już pozbyć? Jak je odkleić, nie niszcząc ściany i jak usunąć klej ze ściany po naklejkach? Podpowiadamy!

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść