text.skipToContent text.skipToNavigation

Jak przygotować pokój do malowania?

Przygotowanie pomieszczenia do malowania, to niewątpliwie jeden z najtrudniejszych etapów remontu. Sama czynność malowania nie jest tak trudna i pracochłonna jak właśnie przygotowanie do malowania. Każdy remont rozpoczynamy od możliwie dokładnego zaplanowania prac. Punktem wyjścia powinien być projekt wnętrza dzięki któremu będziemy mogli dokładnie oszacować ilość i rodzaj potrzebnych materiałów, narzędzi do oraz czasu i funduszy. Kiedy cel przedsięwzięcia mamy wyraźnie nakreślony możemy przejść do etapu przygotowawczego.

Meble i wyposażenie

Najlepiej byłoby wynieść z pomieszczenia przeznaczonego do malowania wszystkie przedmioty, meble i akcesoria. Niekiedy jednak nie ma takiej możliwości, wtedy należy wysunąć wszystkie meble na środek pomieszczenia, tak by zapewnić sobie swobodny dostęp do ścian, i zabezpieczyć je folią malarską.

Dokładne oklejenie przedmiotów uchroni przedmioty przed zabrudzeniem lub nawet zniszczeniem, a nas przed niepotrzebnym nakładem pracy.

MAGNAT Ceramic biały granit C77 2,5L

MAGNAT Ceramic biały granit C77 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

Elementy instalacyjne i nieruchome

Podłogę, okna, drzwi i inne elementy stałe osłaniamy lub demontujemy. Za pomocą taśm malarskich mocujemy na podłodze tekturę lub folię, odkręcamy zewnętrzne obudowy gniazd wtykowych i włączników, odkręcamy karnisze, listwy przypodłogowe oraz oświetlenie.

Lepiej poświęcić na te czynności odrobinę więcej czasu i wykonać je bardzo dokładnie niż później zmywać zaschniętą farbę. Nie ma nic bardziej irytującego jak niechciane plamy, które psują efekt końcowy remontu.

Reperacja ścian i gruntowanie

Aby efekt końcowy malowania był zadowalający, na wstępie trzeba dokonać dokładnych oględzin ścian i ewentualnych reperacji jej powierzchni.

Ubytki w tynku, pęknięcia oraz uszkodzenia mechaniczne czy rozwijające się grzyby i pleśnie mogą sprawić, że malowanie nie przyniesie oczekiwanej satysfakcji lub ucieszy na krótko.

Dopiero usunięcie uszkodzeń i ich przyczyn daje nam zielone światło do wykonywania dalszych prac malarskich. Nim jednak chwycimy za puszkę z farbą pamiętajmy o zagruntowaniu ściany, szczególnie wtedy gdy ściana jest nowa lub gdy były na niej wykonywane poprawki. Grunt jest receptą na jednolitą, nieskazitelną i pięknie wyglądającą ścianę.

Efekt końcowy

Właściwe wykonanie wymienionych czynności wstępnych, to niejednokrotnie klucz do sukcesu.

Dobrze przygotowana ściana i dokładnie zabezpieczone pomieszczenie znacznie ułatwiają tak samo malowanie jak też późniejsze sprzątanie pomieszczenia.

MAGNAT Care szlachetna biel A1 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care szlachetna biel A1 2,5L

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • zdj pok dziecka.png

  Porada

  Jak nakładać farbę gruntującą? – praktyczne porady eksperta

  Wszystkie instrukcje aplikacji produktów malarskich zalecają nakładać je po uprzednim naniesieniu na powierzchnię ściany farby gruntującej. Penetrując podłoże farby gruntujące wzmacniają je, wyrównują jego chłonność i fakturę oraz zwiększają przyczepność i wydajność farb nawierzchniowych. Gruntowanie sprawia, że końcowy efekt malowania jest optymalny wizualnie i trwały. Dlatego nie warto rezygnować z warstwy gruntującej – bez niej szybko okaże się, że nowa powłoka wymaga napraw. Oto instrukcja jak prawidłowo nakładać grunt.

  dalej
 • B11.png

  Inspiracja

  Tłuste plamy na ścianach ̶ czym zmyć i jak je zamalować?

  Styl śródziemnomorski wywodzi się z krajów rozciągających się wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego, a jego cechą charakterystyczną jest inspiracja naturą. Łazienka w tym stylu pozwoli Ci się zrelaksować we wnętrzach przywołujących na myśl rezydencje położone tuż przy plażach Włoch, Hiszpanii czy Grecji.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść