text.skipToContent text.skipToNavigation

Jak wybrać kolor ścian w małej, podłużnej sypialni w bloku?

Większość mieszkań w bloku ma dość mały metraż i zdarza się, że rozplanowane na nich pomieszczenia mają kształty trudne do aranżacji. Jeżeli posiadasz mały, podłużny pokój, w którym chcesz urządzić sypialnię, mogą ci się przydać nasze wskazówki.
Przede wszystkim musisz dokładnie zmierzyć przestrzeń oraz meble, które zamierzasz wstawić do pokoju i przeprowadzić mała symulację tego ustawienia na planie pokoju narysowanym na kartce w odpowiedniej skali. Bardzo istotne jest, by ustawienie mebli zapewniało komfortowe poruszanie się po sypialni bez zagrożenia uderzenia w kanty mebli. Planując rozkład mebli najpierw wstaw duże elementy, jak łóżko, czy komoda, a dopiero potem sprawdź, gdzie możesz ustawić te mniejsze. Postaraj się wybierać meble funkcjonalne i w takim rozmiarze, żeby na jednej, krótszej ścianie zmieściło się łóżko oraz po obu jego stronach szafki nocne, na których postawisz lampki. Na etapie projektu może to się wydać nieistotne, jednak zarówno bliskie źródło światła, jak i miejsce, gdzie przed snem można położyć książkę, zegarek lub telefon jest wręcz niezbędne.

Jak urządzić małą, podłużną sypialnię?

Wybierz jasną paletę kolorystyczną. Jasne kolory mają zdolność wizualnego powiększania przestrzeni. Malując ściany w swojej małej sypialni na jasno stanie się ona bardziej przestronna i będzie w niej więcej „powietrza”.  Naszą aranżację zdecydowanie rozświetlił odcień A43 Energetyczny Oliwin z oferty farb MAGNAT Ceramic Care. Duże ciemne powierzchnie mógłby niepotrzebnie przytłoczyć wnętrze. Dlatego też wybieraj jasne wyposażenie i tkaniny, a głębokich kolorów używaj jedynie w postaci akcentów. Inną sztuczką wizualnie powiększającą przestrzeń jest wprowadzenie błyszczących i  połyskujących elementów, które odbijają i rozpraszają światło.
MAGNAT Care energetyczny oliwin A43 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care energetyczny oliwin A43 2,5L

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

A52 Harmonijny Agat

Ustawienie łóżka

Łóżko ustaw na środku krótkiej ściany, znajdującej się najczęściej naprzeciwko drzwi, zagłówkiem opartym o mur. Po obu stronach ustaw wspomniane już szafki nocne z lampami. Ciekawym elementem optycznie powiększającym wnętrze jest lustro, które daje wrażenie że za nim znajduje się jeszcze jakaś przestrzeń, dlatego jeśli masz miejsce na ścianie, lustro w małej sypialni może okazać się lepszym rozwiązaniem niż obraz lub grafika. W aranżacji użyliśmy farby MAGNAT Ceramic Care kolor A52 Harmonijny Agat.

Optyczna poprawa proporcji wnętrza

Chcąc optycznie skrócić swoją małą wąską sypialnię, zastosuj sztuczkę barwną. W tym celu pomaluj krótsze ściany ciemniejszym kolorem, a dłuższe jaśniejszym. Zobaczysz, jak od razu przestrzeń zyska „nowe”, wizualne proporcje. Zamontuj w łóżku duży tapicerowany zagłówek w kolorze zbliżonym do ściany, dzięki czemu zyskasz wrażenie głębi. Nie bój się naprawdę ciemnych, intensywnych barw. Głębokie kolory wprowadzą do twojej sypialni element wyrafinowania oraz zbudują intymną atmosferę. Taką moc ma np. odcień A7 Cejloński Szafir z palety farb MAGNAT Ceramic Care. W połączeniu z jasnym błękitem ścian i granatem zagłówka skorygował optycznie zbyt długi pokój. Jeśli chcesz, żeby twoja sypialnia wyglądała na wyższą, wprowadź linie pionowe. Możesz np. wstawić wysokie szafki słupki z półkami na książki, udekorować okno zasłonami do samej ziemi lub zamontować lampy wiszące na długich, wyraźnych kablach.
MAGNAT Care cejloński szafir A7 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT Care cejloński szafir A7 2,5L

MAGNAT Care szklisty topaz A3 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT Care szklisty topaz A3 2,5L

129,99 zł

Gdy nie ma miejsca na sypialnię

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na urządzenie sypialni w oddzielnym pokoju, zaaranżuj ją w salonie, odpowiednio odgradzając łóżko od strefy pokoju dziennego. W tym celu możesz wykorzystać parawany, ażurowe ścianki działowe lub postawić ściankę z gipsu. Stosując ten zabieg możesz spokojnie wydzielić tylko taki fragment przestrzeni, w którym od ściany do nowej ścianki zmieści się łóżko. Utrzymując pościel, narzutę i poduszki w ładzie, nie będziesz nawet potrzebował drzwi, by ukryć swoje miejsce do spania.
Mała wąska sypialnia w bloku jest problematyczna, ale stosując zaproponowane rozwiązania możesz stworzyć naprawdę przyjemną przestrzeń do odpoczynki i regeneracji.
MAGNAT Care morski tanzanit A58 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care morski tanzanit A58 2,5L

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  3 pomysły na turkusową kuchnię

  Kolor turkusowy to bardzo modny i trafny wybór, szczególnie w przypadku kuchni – jest świeży i nowoczesny, a także stwarza mnóstwo ciekawych możliwości aranżacyjnych. Idealnie łączy się z różnymi stylami, między innymi retro, nowoczesnym oraz śródziemnomorskim.

  dalej
 • Inspiracja

  Kolory ścian w nowoczesnym biurze - 5 inspirujących aranżacji

  Biuro to miejsce, w którym spędzamy 1/3 doby, a często i więcej. Idealne biuro pomaga w realizowaniu zawodowych celów. W zależności od branży oznacza to jednak coś innego. W jednym przypadku pożądana jest kreatywność, w innym skupienie na zadaniu. Oprócz sposobu, w jaki zaaranżowana jest jego przestrzeń, niebagatelną rolę w budowaniu przyjaznego środowiska pracy grają kolory.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść