Wyjątkowa świeżość
Kolor miętowy nie jest zbyt często stosowany we wnętrzach – szczególnie na dużych powierzchniach ścian. A szkoda, bo ta mieszanka bieli, błękitu, koloru morskiego i delikatnego seledynu wprowadza do pomieszczenia wyjątkową świeżość. Jaki efekt można uzyskać decydując się na tę barwę, z jakimi kolorami ją łączyć? Oto kilka podpowiedzi.

Odmienny efekt
Tu mała uwaga: w zależności od tego, jak zastosujemy te kolory we wnętrzu, możemy osiągnąć odmienny efekt stylistyczny. I tak: gładkie powierzchnie ścian w połączeniu z błyszczącymi płaszczyznami mebli i plastikowymi dodatkami sprawią, że wnętrze będzie bardzo lekkie i nowoczesne, zaś delikatne przecierki na miętowej ścianie i rustykalne meble w stylu shabby-chic sprawią, że pokój nabierze charakteru retro.


Pokoje wypoczynkowe
Podobny efekt odprężenia i odświeżenia jak w przypadku beżów, bieli i kremów, da połączenie mięty z jasnymi szarościami. Ten zestaw polecamy zwłaszcza do sypialni i pokoi wypoczynkowych.
Eleganckie wnętze
Jeśli zastosujemy ciemniejszy odcień szarości, wnętrze nabierze elegancji – to połączenie dobrze zaprezentuje się w salonie lub małżeńskiej sypialni. Szczególnie ze srebrnymi wstawkami i dodatkami oraz kryształowymi dekoracjami.


Trendy dla odważnych
Ciekawy efekt osiągniemy łącząc kolor miętowy z głębokim granatem. To jednak tandem dla odważnych – stworzy mocną bazę dla kolorowych, kwiecistych dodatków i brązowych mebli w stylu vintage, razem z którymi stworzy artystyczną przestrzeń w stylu boho.
Mięta i miedź
Równie stylowe połączenie to mięta plus miedź. Jest to też połączenie bardzo naturalne – patyna na miedzi przyjmuje niebiesko-zielony, jasny kolor zwany „grecką zielenią”. Ten miks kolorystyczny pięknie dopełni każde loftowe wnętrze. W tym przypadku, malując ściany, warto zabawić się strukturami i przecierkami – artystycznie pocieniowana ściana o zróżnicowanej fakturze ociepli industrialne wnętrze, nadając mu jednocześnie niepowtarzalny charakter. Do tego miedziane lampy oraz dodatki i mamy przepis na prawdziwy wnętrzarski hit.
Na koniec propozycja dla spragnionych energii w otoczeniu. Da ją na pewno kolor mięty w towarzystwie kolorów takich jak róż, żółty, pomarańcz, fiolet. Im bardziej soczyste, tym eksplozja energii będzie większa. Dobry efekt uzyska się także stosując odcienie pastelowe tych kolorów. W tak radosnym otoczeniu łatwo nastroić się optymistycznie do życia.
kolor_mietowy_w_jadalni.jpg
O kolorze mięty przypominamy sobie wiosną, gdy świeżo rozkwitła zieleń ma nieskończenie wiele odcieni. Warto wprowadzić ją do wnętrz i pozwolić, by została na dłużej. Kolor mięty daje wiele możliwości wykreowania odświeżającej, dodającej energii przestrzeni - wszystko zależy od tego, jakie kolory wybierzemy jej do towarzystwa i na jakie sposoby wykończenia powierzchni się zdecydujemy.
