text.skipToContent text.skipToNavigation

Salon w stylu industrialnym - jak uzyskać strukturę betonu na ścianie?

Styl industrialny wydostał się z pofabrycznych loftów i wszedł z impetem na salony w apartamentowcach. Zgrabnie wpisał się w modę na minimalizm. Szczególnie dobrze w nowoczesnych wnętrzach przyjął się beton. Sprzyja temu rosnąca popularność koloru szarego, który już kolejny sezon dominuje we wnętrzach. Ale nie tylko. Zróżnicowana struktura betonu, ilość jego odcieni, żyłki i pory występujące na jego powierzchni, ślady szalunku – to wszystko sprawia, że ściana, dzięki betonowej okładzinie, nabiera niezwykłego uroku. Teraz ten efekt jest na wyciagnięcie ręki - dzięki tynkowi strukturalnemu MAGNAT Style betonową ścianę może mieć każdy, bez potrzeby mocowania ciężkich płyt z betonu architektonicznego. Jak uzyskać strukturę betonu z pomocą tynku dekoracyjnego? Dzięki naszemu poradnikowi możesz zrobić to samodzielnie

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE BETON

423,95 zł

Tynk Beton MAGNAT STYLE BETON - DROBNOZIARNISTY TYNK MINERALNY jest produktem łatwym w użyciu, do jego aplikacji nie potrzebne są specjalne umiejętności. Przed przystąpieniem do jego nanoszenia na ścianę, należy ją oczyścić, odkurzyć i odtłuścić. Potem maluje się ją jednokrotnie Farbą Podkładową MAGNAT Style. Do właściwych prac przystępuje się, gdy podkład dobrze wyschnie. Należy rozpocząć je od właściwego przygotowania masy, a potem postępować według kolejnych punktów instrukcji:
1. Suchy tynk zalej wodą w ilości 0,45 l na 1 kg masy. Wymieszaj mechanicznie, aż uzyskasz jednolitą konsystencję – masa powinna przyczepiać się do podłoża i narzędzia.
2. Tak przygotowany tynk odstaw na ok. 1 godzinę w zamkniętym opakowaniu.
3. Przed aplikacją ponownie zamieszaj masę.
4. Używając Pacy Weneckiej nałóż gładko i równomiernie warstwę tynku Beton MAGNAT Style na ok. 1 m2 ściany.
5. Na mokrej jeszcze powierzchni zrób wzór, miejscowo wydrapując masę przy pomocy pacy lub gumowego stempla – jeśli chcesz uzyskać imitację śladów deskowania, potem lekko wygładzając.

6. Pokrywaj kolejne fragmenty ściany, łącząc je ze sobą „na mokro”.
7. Po nałożeniu ok. 4 m2 (lub upływie ok. 20-30 min) całość delikatnie wygładź się i pozostawi do wyschnięcia na 12 godzin (nie sugeruj się tym, że w dotyku ściana jest sucha już po ok. 6 godzinach).
8. Jeśli chcesz uzyskać imitację metalowego szalunku, nałóż drugą warstwę struktury i zrób w niej linie podziałów oraz imitacje otworów montażowych.

9. Zostaw do wyschnięcia na kolejne 12 godzin.
10. Gdy ściana całkowicie wyschnie, zabezpiecz powłokę bezbarwnym Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style nanosząc go pędzlem lub wałkiem. To nada ścianie odporność na szorowanie i mycie wodą z detergentami. W zależności od upodobań i potrzeb możemy wybrać ciemniejszy Beton Hematyt lub jasny, niebarwiony Beton Oryginał.
Taka własnoręcznie zrobiona betonowa powłoka będzie doskonałą ozdobą głównej ściany salonu – sprawdzi się równie dobrze jako tło dla telewizora czy sofy, jak również jako obudowa lub tło dla kominka.

Połączenie struktur

Innowacyjny produkt Beton MAGNAT Style to drobnoziarnisty, zabarwiony tynk mineralny wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego. Jego odpowiednia aplikacja pozwala uzyskać naturalistyczny efekt surowego betonu z jego charakterystycznymi przebarwieniami, wżerami i ubytkami. W łatwy sposób można też uzyskać dodatkowe efekty, takie jak ślady deskowania czy stalowej formy. Świetnym dopełnieniem dla Betonu będzie użycie MAGNAT Style Stiuk Wenecki w odcieniu Hematytu.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE STIUK WENECKI

908,84 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Tynk ozdobny. Pomysł na aranżację ścian w korytarzu

  Przedpokój jest główną atrakcją każdego domu. To pierwszy pokój, który jest wizytówką i przedstawia gościom poniekąd koncept aranżacyjny wszystkich pomieszczeń. Sposobem urządzenia tej przestrzeni można stworzyć pierwsze wrażenie wnętrz całego domu. Potrzebujesz pomysłu na nowoczesną dekorację ścian w korytarzu? Poznaj kilka rozwiązań, które będą aktualne w nadchodzącym sezonie.

  dalej
 • Inspiracja

  Oryginalne efekty dekoracyjne – trendy na 2016

  Przyszedł czas, by zostawić za sobą rok 2015 i przyjrzeć się trendom w aranżacji wnętrz, jakie proponuje rok 2016. Nowoczesny styl życia, zdeterminowany rozwojem technologii, oferujący coraz więcej sposobów aktywności, ale również dokładający obowiązków, powoduje, że stale żyjemy pod presją. Praca, stres, codzienny pęd wymaga zatem, by nasze domy stały się dla nas azylem. Miejscem skupionym wokół prostoty, spokoju i braku problemów. Wnętrze w 2016 roku ma zatem odzwierciedlać nasze potrzeby wyciszenia się i wyłączenia z biegu.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-854 Warszawa, Al. Jana Pawła II 23; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść