text.skipToContent text.skipToNavigationCiepłe kolory ścian we wnętrzach  ̶  jak je dobrać do pomieszczenia?

 

Zalety ciepłych barw

Kolory czerwony, pomarańczowy i żółty są uważane za ciepłe, ponieważ przywołują na myśl płomienie ognia i słońce. Te trzy barwy, ich przeróżne kombinacje, również te wpadające w brązy, oraz ciepłe odcienie bieli i szarości wniosą pozytywną energię do każdego pomieszczenia. Odkryj zalety ciepłych kolorów farb i maluj nimi ściany w swoich wnętrzach. 
MAGNAT Creative stanow krzemień CR4 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Creative stanow krzemień CR4 2,5L

MAGNAT CREATIVE to plamoodporna farba hybrydowa, odporna na płynne zabrudzenia oraz tłuszcze. Daje głęboko matowe wykończenie ścian i ogromny wybór modnych kolorów.

Ciepłe kolory farb – do jakich wnętrz pasują?

Ciepłe kolory ścian pomagają kreować przytulne przestrzenie, które motywują do działania i poprawiają samopoczucie. Warto wziąć pod uwagę ciepłą paletę barw zwłaszcza podczas urządzania dużych pokoi, ponieważ farby do ścian w tej tonacji sprawiają, że większe pomieszczenia stają się bardziej zachęcające, intymne i nastrojowe. Możesz wtedy swobodnie sięgać po ciemniejsze odcienie, które optycznie przybliżą ściany do centrum pokoju, delikatnie zmieniając jego proporcje. 
Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żebyś ściany w dużym pomieszczeniu pokrył jasnymi, ciepłymi odcieniami. Spróbuj połączyć dwa kolory i jednym z nich np. podkreślić detale architektoniczne, podobnie jak na zaprezentowanej przez nas aranżacji, gdzie ścianę z kominkiem pokryliśmy farbą MAGNAT Creative CR11 Radosny Jassonit, natomiast do pomalowania reszty powierzchni użyliśmy produktu MAGNAT Creative CR5 Industrialny Kalcyt. Jeśli dekorujesz duży i dobrze oświetlony pokój dzienny, zastosowanie ciepłych kolorów wprowadzi do niego przyjemny, komfortowy klimat. 
 

CR5 Industrialny Kalcyt

 

 

PORADA 
Do mniejszych wnętrz również wybieraj ciepłe jasne kolory farb do ścian. Nadadzą one Twojej aranżacji radosny charakter, będąc swoistym zastrzykiem pozytywnej energii. Jaśniejsze barwy również rozjaśnią i wizualnie powiększą ograniczoną przestrzeń. Pamiętaj, że zarówno naturalne, jak i sztuczne oświetlenie może wpływać na tonację farby, powodując, że stanie się ona cieplejsza lub chłodniejsza w odbiorze. W przypadku pomieszczeń, które nie maja dostępu do dużej ilości naturalnego światła, to sztuczne oświetlenie będzie odgrywać dużą rolę w odbiorze koloru farby. Ważny jest zatem wybór żarówek o odpowiedniej temperaturze. Chcąc wydobyć ze swoich ścian wszystko, co najlepsze, wybieraj białe światło ciepłe, czyli takie, którego temperatura spada poniżej 3500K.  

CR18 Zjawiskowy Jassonit

Ciepła, przytulna sypialnia

Ciepłe kolory ścian sypialni? To doskonały pomysł, ponieważ ogrzewają przestrzeń i sprawiają, że staje się ona bardziej przytulna. Do pomalowana ścian w swoim pokoju do spania wybierz farbę MAGNAT Creative CR18 Zjawiskowy Jassonit. To hybrydowa plamoodporna farba o głęboko matowym wykończeniu, które podkreśla głębię koloru. Decydując się na ten odcień, wybieraj dodatki w kolorze białym, pomarańczowym i złotym oraz wprowadź elementy wykonane z naturalnych materiałów jak drewno, sizal czy juta. W zależności od sezonu, możesz pokój udekorować pomarańczowymi i żółtymi kwiatami, a jesienią ustawić w pokoju ozdobne dynie. Ta paleta kolorystyczna wniesie do sypialni nie tylko ciepło, ale też radość i przyjemną miękkość. 
 
 

Ciepłe kolory ścian w kuchni

Zastanawiasz się nad wyborem ciepłych kolorów ścian do kuchni? Zobacz, jak pobudzająco wygląda  ściana pomalowana na kolor kawy z mlekiem. Odcień ten doskonale nadaje się do kuchni lub jadalni, choć wbrew pozorom nie kojarzy się z jedzeniem. Kolor brązowy wzmaga poczucie stabilności i dodaje pewności siebie, jest więc idealną barwą do kuchni. 

Pamiętaj jednak, by wybrać odpowiednią farbę, która będzie odporna na trudne zabrudzenia, jak chociażby plamy z tłuszczu, których nie uniknie się podczas codziennego gotowania, oraz na wielokrotne zmywanie i szorowanie. Produktem, który spełnia te warunki, a przy tym nie absorbuje trudnych plam, powstrzymuje rozwój grzybów i bakterii oraz tworzy trwałe i pięknie napigmentowane powłoki jest farba MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom. Jeśli podoba Ci się pomysł na brązową ścianę w kuchni, wybierz odcień B12 Falujący Bronzyt. 

Jeśli pragniesz przytulnych, przyjaznych i pełnych życia przestrzeni, postaw na ciepłe kolory ścian we wnętrzach. Najpiękniejsze odcienie znajdziesz w kolekcjach farb MAGNAT.
 

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Podstawowe zasady projektowania salonu - porady i wskazówki min.jpg

  Inspiracja

  Podstawowe zasady projektowania salonu - porady i wskazówki

  W salonie spotyka się cała rodzina, by wspólnie się zrelaksować lub oddawać rozrywkom. Przestrzeń salonu łączy domowników, dlatego powinna być przyjemna i zachęcająca do aktywności oraz służąca miłemu spędzania czasu. Zobacz, jak zaprojektować salon marzeń.

  dalej
 • Babcia z wnuczką.png

  Inspiracja

  Jak dobrać kolor ścian w kuchni do jasnych mebli?

  Kupiłeś niedawno nowe szafki kuchenne i chcesz również odświeżyć ściany, by pasowały do nowej zabudowy? A może planujesz remont i marzą Ci się jasne meble? Zobacz, jak dobrać kolor ścian w kuchni do jasnych mebli, by stworzyć harmonijną kombinację, która sprawi, że chętniej niż do tej pory będziesz spędzać czas w swojej kuchni.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść