text.skipToContent text.skipToNavigation

Eklektyczny styl we wnętrzach - sprawdź najlepsze aranżacje

Poszukujesz idealnego stylu dla swego domu, masz na oku kilka opcji i nie możesz się zdecydować, którą wybrać? Rustykalne dekoracje podobają Ci się tak samo jak tapety w stylu vintage, żyrandole glamour, czy skandynawska sterylność? Nie możesz znieść rzeczy, które są zbyt "dopasowane do siebie"?

Jeśli lubisz myśleć nieszablonowo, wymyślać nowe sposoby wykorzystania tradycyjnych przedmiotów i dodawać do aranżacji bibeloty z podróży styl eklektyczny doskonale trafi w Twoje potrzeby. Styl eklektyczny to mieszanka różnorodnych konwencji, dzięki której za pomocą koloru, tekstury, formy wyposażenia i sposobu wykończenia przestrzeni połączysz elementy z „różnych bajek” w jedną, spójną całość. Styl eklektyczny to synonim wolności. Nie musisz stosować się do jednej stylistyki dekoracji, natomiast spokojnie możesz wybierać to, co uważasz za "najlepsze" spośród kilku konkretnych kierunków w sztuce projektowania, nawet jeśli jest to sprzeczne z popularnymi zasadami dekoracyjnymi. Należy jednak pamiętać, że eklektyzm nie ma nic wspólnego z chaosem.

Prawdziwy styl eklektyczny jest celowym i bardzo dobrze przemyślanym sposobem aranżacji wnętrz. Zobacz nasze propozycje wystroju wnętrz zgodnie z tą sztuką.

Natura kontra kultura

Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć typowe cechy stylu wielkomiejskiego z naturą, zdecydowanie bliższą rustykalnym, wiejskim klimatom. Zobacz nasz dom otwarty na ogród. Duże okna, a za nimi prawie wchodząca do domu zieleń, meble i dekoracje z drewna, w środku natomiast betonowe ściany i podłoga jako nawiązanie do zabudowań wielkich miast. Oryginalnie i bez konieczności wybierania, co bliższe sercu – szarość miast, czy świeżość prosto z natury.

Ściany w naszym wnętrzu pokryliśmy drobnoziarnistym tynkiem mineralnym MAGNAT Style Beton Oryginał niebarwiony z efektem gładkim.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE BETON

150,98 zł

Beton Magnat Style do trwała i łatwa w aplikacji struktura dekoracyjna, pozwalająca uzyskać efekt naturalnego „surowego” Betonu. Dzięki formule produktu, opartej na bazie spoiwa wapiennego powłoka jest odporna na działanie bakterii i grzybów, oraz zapewnia oddychanie ścian. Wyrób można aplikować na wiele sposobów, w zależności od zamierzonego efektu. Możliwe do uzyskania efekty to m.in. Efekt deskowania, stalowej formy, gładki lub lity. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style farba Podkładowa, MAGNAT Style Beton, MAGNAT Style Lakier Rustykalny. Kolor Betonu można przyciemnić dodając do masy Betonu pigment barwiący Hematyt MAGNAT Style – w ilości wg receptury kolorystycznej.

Stare i nowe

Nowoczesność, czy ukłon w stronę minionych epok? Nie wiesz, co wybrać? Nie zastanawiaj się dłużej i zaaranżuj przestrzeń nie bojąc się połączenia starego z nowym.

Zobacz, jak wspaniale współgrają ze sobą te tak różne od siebie elementy. W prezentowanym przez nas wnętrzu panuje harmonia, a każdy przedmiot budzi ciekawość.

Zastanawiasz się czym pokryliśmy ściany? To ceramiczna farba MAGNAT Ceramic C29 szary piryt.

C29 szary piryt

C40 czysty oliwin

Kolor który łączy

Interesującą drogą w tworzeniu przestrzeni eklektycznej jest postawienie na kolor, który stanowi wspólną płaszczyzną porozumienia poszczególnych elementów aranżacji.

Nieistotne z jakich stylów będziesz czerpał, wybierając wyposażenie i dekoracje. Jeśli będą w jednym kolorze, czy w różnych odcieniach jednej barwy, to zawsze będzie dobrze wyglądało.

My postawiliśmy na zieleń. Ściany pomalowaliśmy ceramiczną farbą MAGNAT Ceramic C40 czysty oliwin.

Harmonia faktur

Jeśli do tej pory myślałeś, że nie będziesz w stanie wytrzymać we wnętrzu, w którym gdzie nie spojrzysz, napotkasz coś zupełnie innego, to teraz możesz zmienić zdanie.

Zobacz, jak doskonale wygląda zbiór różnorodnych faktur w jednym miejscu i czasie. Tu szorstka cegła, tam gładka ściana, a jeszcze dalej chropowaty beton. Miękkość i ciepło poduszek oraz metalowy, zimny żyrandol. Matowa farba i połyskująca politura starego regału. Sam opis nie brzmi zachęcająco, ale spójrz jak to wszystko idealnie się ze sobą komponuje.

Do pomalowania ścian, użyliśmy akrylowej farby strukturalnej Velatura MAGNAT Style w odcieniach Velatura Hematyt VT 1 L i PB P16 20 ML oraz Velatura Hematyt VT 1 L i PB P16 100 ML.

ZESTAW MAGNAT STYLE VELATURA

48,49 zł

MAGNAT Style Velatura to akrylowa farba strukturalna przeznaczona do malowania ścian i detali architektonicznych wewnątrz pomieszczeń. Tworzy powłokę imitującą powierzchnię aksamitu, jednocześnie trwałą i odporną na zmywanie. W zależności od metody aplikacji uzyskujemy charakterystyczne, niejednolite przebarwienia, zmieniające się w zależności od kąta padania światła. W skład zestawu wchodzą: MAGNAT Style Velatura, MAGNAT Grunt, MAGNAT Pigment Barwiący. Możliwe jest wybarwienie efektu według 13 receptur kolorystycznych.

Pomysł na oryginalne wnętrze

Co powiesz na połączenie ciepłego surowego drewna „prosto z lasu” z chłodną „loftową” cegłą? Ściana pokryta deskami doskonale komponuje się z łóżkiem zbudowanym z europalet, oraz pieńkiem pełniącym funkcję nocnego stolika.

Murowana ściana, pomalowana farbą MAGNAT Ultra Matt to kropka nad „i” tego oryginalnego wnętrza. Styl eklektyczny ma wiele zalet. Przede wszystkim w niczym Cię nie ogranicza. Jest on najlepszym przyjacielem ludzi nieszablonowych, którzy nie boją się przekraczać granic i wychodzić poza ustalone ramy.

Gotowy jesteś na zmiany swojego domu?

Magnat Ultra matt biały 10L

Produkt, którym wykonano inspirację

Magnat Ultra matt biały 10L

156,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Nowoczesny wystrój salonu - jakie kolory ścian?

  W eleganckim i nowoczesnym salonie prym wiodą meble o szlachetnych formach i dobrane ze smakiem dodatki. Kluczem do sukcesu jest umiar. Zamiast testować w takich pomieszczeniach trendy, stawiamy na sprawdzoną klasykę, ale w nowej interpretacji. Dotyczy to również palety barw. Jeśli wahasz się, jak dobrać kolory do nowoczesnego salonu, zainspiruj się wnętrzami apartamentów w ekskluzywnych hotelach albo kieruj się kołem barw. Szlachetniej i bardziej wyszukanie wyglądać będą połączenia tych, które leżą po przeciwnej jego stronie. Sprawdź, jak w praktyce zaaranżować przytulny i szykowny pokój dzienny.

  dalej
 • Inspiracja

  Klasyczne wnętrza w stylu kolonialnym

  Z jednej strony purytańska prostota, z drugiej – tęsknota za wolnością i egzotycznymi podróżami. Styl kolonialny nadal pozostaje jedną z najbardziej inspirujących tendencji. Styl kolonialny to zaskakujący, a jednocześnie niezwykle udany mariaż wysmakowanej klasyki i egzotycznych akcentów. Wywodzi się z XIX wieku, z czasów podbojów brytyjskich kolonizatorów na ziemiach afrykańskich i azjatyckich. Brytyjczycy chętnie podpatrywali, jak mieszkają rdzenni mieszkańcy zdobywanych ziem, a najciekawsze elementy ich kultury adaptowali do wiktoriańskich tradycji w sposobie noszenia się czy urządzania wnętrz. Dzięki nim indyjskie i afrykańskie rękodzieło stało się obiektem pożądania dobrze sytuowanych mieszczan w centrum Londynu, a w brytyjskich domach, obok solidnych mebli o purytańskim charakterze, pojawiły się łóżka z baldachimem. Mimo upływu czasu moda na styl kolonialny nadal nie ma sobie równych.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść