text.skipToContent text.skipToNavigation

Gabinet na poddaszu w ciepłych i zimnych kolorach ścian

Na poddaszu możemy tak naprawdę zrobić wszystko, bo jest to miejsce z wielkim potencjałem. Dlaczego więc nie ulokować tu prywatnego gabinetu? Skosy w takim pomieszczeniu nie są żadną przeszkodą w zaprojektowaniu funkcjonalnego, wygodnego miejsca do pracy. To specyficzny typ wnętrza, którego nietypowa konstrukcja wpływa na jego tajemniczy, przyjemny charakter. Pomysłowo wykorzystana przestrzeń z idealnie dobraną paletą kolorów całego wyposażenia może nadać całemu wnętrzu nowoczesny, niepowtarzalny rys. Odpowiednia aranżacja gabinetu na poddaszu zapewnia w pełni komfortowe i zaciszne miejsce pracy w domu. Ważne, aby dobrać odpowiednie barwy. Jeśli planujesz przenieść swoje biuro na poddasze, zobacz nasze propozycje aranżacji bazujących na ciepłych i zimnych kolorach ścian.

W zestawieniu z szarością

Na poddaszu, głównie kojarzonym z niewielkim metrażem, bez problemu można stworzyć przestronne pomieszczenie do pracy. Pomocne w tym jest uwzględnienie w aranżacji jasnych, chłodnych kolorów, które zdominują całość wystroju.

W naszej propozycji piękne skosy konstrukcyjne, pokryte postarzanymi drewnianymi deskami, zestawiliśmy z rześkim kolorem ścian. Pomalowaliśmy je ceramiczną farbą do wnętrz MAGNAT Ceramic C32 błękitny topaz.

Duża, szara powierzchnia sufitu połączona z niebieskim chłodem daje niesamowity efekt: to wnętrze oddycha. Jeszcze więcej powietrza uzyskaliśmy dzięki bieli żyrandolu, blatu stołu i firanek. Aby delikatne przełamać wrażenie zimna, dół tej kompozycji kolorystycznej ociepliliśmy naturalna barwą drewna.

MAGNAT Ceramic błękitny topaz C32 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic błękitny topaz C32 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

Bliżej nieba

Poddasze to pomieszczenie usytuowane najbliżej nieba. Chcąc zbliżyć się do niego jeszcze bardziej, warto pokryć ściany farbą w kolorze przywołującym przyjemne skojarzenia z bezkresem.

Barwą idealnie zbliżoną do nieboskłonu jest C38 szmaragdowa toń z palety ceramicznych farb MAGNAT Ceramic. Każdy gabinet powinien być dobrze oświetlony, dlatego w naszej aranżacji biurko w tym pomieszczeniu zostało umieszczone bezpośrednio pod oknem, co zapewnia optymalne oświetlenie miejsca pracy. Ciemnogranatowa kanapa to silnie kontrastujący element całej aranżacji, przypominający o niezbędnych wręcz chwilach relaksu w trakcie każdej pracy.

C38 szmaragdowa toń

C52 ognisty karneol

Energetyzująca przestrzeń

Mnóstwo szczegółów w naszym wnętrzu znacząco wpływa na nasze samopoczucie oraz na naszą aktywność.

Aby dodać sobie energii do pracy postaw na dodatki w kolorze czerni i czerwieni. W naszym wnętrzu w oczy rzucają się dwa detale – czerwona szafka z szufladami i czarny zegar zawieszony na ścianie. To wszystko dopełniamy kolorem ściany pomalowanej ceramiczną farbą MAGNAT Ceramic C52 ognisty karneol.

Konstrukcyjny minimalizm mebli dodaje lekkości całej aranżacji wnętrza.

Przytulne poddasze

O przytulności pomieszczenia decydują między innymi ciepłe barwy ścian, sufitów, podłóg jak i całego wyposażenia wnętrza.

Jeśli chcesz, by Twój gabinet był przytulny, wybierz plamoodporną emulsję do wnętrz MAGNAT Ceramic C7 brązowy jaspis, charakteryzującej się jasnym ciepłym odcieniem brązu.

W prezentowanej aranżacji tak pomalowane ściany zestawiliśmy z naturalnym kolorem drewna biurek i żaluzji okiennych. Ostrzejsze kolorystycznie akcenty dopełniają całości tworząc estetyczną i wyważoną aranżację pomieszczenia, tak potrzebną w miejscu pracy.

Poddasze może być jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na urządzenie gabinetu do pracy, niezależnie czy zdecydujesz się na ciepłe, czy zimne kolory ścian. To ciche i zaciszne miejsce pozwoli na spokój i skupienie.

MAGNAT Ceramic brązowy jaspis C7 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic brązowy jaspis C7 2,5L

124,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Czerwony kolor ścian we wnętrzach - najlepsze aranżacje

  Czerwony kolor ścian coraz częściej pojawia się w mieszkaniach nowoczesnych, podążających za trendami Polaków. Coraz więcej z nas wybiera zarówno te jasne, karminowe odcienie, jak i ciemne bordo. Nie warto się obawiać czerwieni w kuchni czy salonie – może ona skutecznie odświeżyć charakter pomieszczenia i sprawiać, że będzie sprawiało wrażenie przytulniejszego. Zanim sięgniemy po pędzel, warto zastanowić się, z czym łączyć czerwone ściany i jak je zaaranżować.

  dalej
 • Inspiracja

  Jaki rodzaj farby wybrać do pokoju dziecięcego? - porady eksperta

  Urządzanie pokoju dla malucha jest prawdziwą frajdą. Na parę chwil samemu można poczuć się jak dziecko wybierając pastelowe kolory, bajkowe dekoracje i tęczowe tkaniny. Oprócz zabawy to również planowanie funkcjonalnej przestrzeni i duża odpowiedzialność, ponieważ musimy zwracać uwagę na jakość materiałów, którymi będzie otaczać się nasze dziecko. A ono przede wszystkim musi być bezpieczne. Ważnym czynnikiem trwałość wybieranych produktów, tak aby pokój służył dłużej niż do pierwszego zabrudzenia ściany dziecięcą oliwką. Jeżeli jesteś w trakcie projektowania pokoju dla swego dziecka na listę niezbędnych materiałów wpisz farby marki MAGNAT.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść