text.skipToContent text.skipToNavigation

Jak nakładać farbę strukturalną? Poznaj techniki eksperta

Farby strukturalne

Niektóre farby strukturalne sprawdzają się świetnie, gdy ściany nie są idealnie gładkie. Podczas gdy malowanie zwykłą farbą uwypukli nierówności, przy pomocy wybranych farb strukturalnych można je ukryć. Farby te można nakładać na wszelkie powierzchnie: ściany otynkowane i surowe, betonowe, płyty drewnopodobne i g-k. Podłoże nie wymaga szczególnych zabiegów przygotowawczych. Jeśli więc stawiasz pierwsze kroki w malowaniu ścian, bądź uważasz, że idealnie gładkim powierzchniom brakuje tego „czegoś”, lub też ściany w twoim domu noszą ślady nieperfekcyjnego wykonawcy – farby strukturalne są dla ciebie.

Produkt, którym wykonano inspirację

ZESTAW MAGNAT STYLE VELATURA

48,49 zł

MAGNAT Style Velatura to akrylowa farba strukturalna przeznaczona do malowania ścian i detali architektonicznych wewnątrz pomieszczeń. Tworzy powłokę imitującą powierzchnię aksamitu, jednocześnie trwałą i odporną na zmywanie. W zależności od metody aplikacji uzyskujemy charakterystyczne, niejednolite przebarwienia, zmieniające się w zależności od kąta padania światła. W skład zestawu wchodzą: MAGNAT Style Velatura, MAGNAT Grunt, MAGNAT Pigment Barwiący. Możliwe jest wybarwienie efektu według 13 receptur kolorystycznych.

Oto krótki przewodnik jak je nakładać:


1. Oczyść powierzchnię ściany. Generalnie nie musisz naprawiać małych ubytków i pęknięć – tylko te duże, ale niektóre struktury wymagają idealnego podłoża, więc będzie trzeba je starannie przygotować. Wymagania względem podłoża znajdziesz w instrukcji na opakowaniu.
2. Oczyszczoną ścianę zagruntuj farbą gruntującą MAGNAT Grunt – dzięki temu farba będzie się lepiej trzymać powierzchni. Pozostaw do wyschnięcia.
3. Przygotuj narzędzia: pędzle, wałki, pacę, szczotki, gąbki, grzebienie, pace zębate, gumowe stemple, szpachelki i szablony. Posłużą do wykonania wzorów na ścianie.
4. Jeśli farba nie jest gotową do użycia masą, wymieszaj składniki, dzięki którym ją uzyskasz, postępując zgodnie z zaleceniami producenta.
5. Przed rozpoczęciem nakładania farby na ścianę, wymieszaj ją dokładnie. Mieszaj ją także podczas późniejszych prac, bo kawałki wypełniaczy, które nadają fakturę farbie, osadzają się na dnie wiadra.
6. Przelej małą część farby do rynienki i za każdym razem dolewaj. Nie maczaj narzędzia bezpośrednio w wiadrze.
7. Farbę nakładaj równomierną warstwą przy użyciu pędzla, wałka, pacy lub szpachelki. Narzędzie dobierz do gęstości farby. Jednolitą fakturę uzyskuje się poprzez nałożenie farby jednym, pewnym pociągnięciem na całej długości malowanego fragmentu ściany. Pamiętaj, żeby nie odrywać narzędzia z farbą. Będzie to wykonalne, gdy podzielisz ścianę na mniejsze fragmenty przy pomocy taśmy malarskiej.
8. Po aplikacji farby na ścianie, nadaj powierzchni dowolne wzory używając różnych narzędzi. Możesz robić np. chaotyczne kreski, esy-floresy, regularne linie lub wzory przy użyciu szablonów lub wałków z fakturą. Pamiętaj jednak, że wzory trzeba zrobić zanim farba wyschnie.
9. Każda struktura ma inny czas twardnienia, ma na niego wpływ także grubość warstwy. Po upływie czasu wskazanego na opakowaniu można zabezpieczyć ją warstwą bezbarwnego Lakieru Rustykalnego MAGNAT – matowego lub z połyskiem. Tak uzyskana powierzchnia jest trwała i odporna na szorowanie.

Zalety farb strukturalnych

Aplikacja farby strukturalnej wygląda podobnie do nakładania tynku dekoracyjnego, ale produkt ten jest tańszy niż tynk (jednak droższy niż zwykła farba). Dekorowania ściany tą metodą mogą się podjąć nawet osoby, które mają nie najlepsze zdanie o swoich zdolnościach manualnych. Jest to też świetny sposób na zamaskowanie niedoskonałości podłoża. Efekty na pewno zaskoczą pozytywnie. Dzięki farbom strukturalnym uzyskuje się bowiem ciekawe i niepowtarzalne płaszczyzny. Warto spróbować.

Produkt, którym wykonano inspirację

ZESTAW MAGNAT STYLE STIUK WENECKI

0,00 zł

MAGNAT Style Stiuk Wenecki to cienkowarstwowa struktura dekoracyjna, pozwalająca uzyskać efekt szlifowanego marmuru w trzech stopniach wykończenia: - Satynowy – naturalny - Błyszczący – polerowany - Intensywnie błyszczący – polerowany i woskowany Produkt przeznaczony do zdobienia ścian wewnętrznych, sufitów, elementów i detali architektonicznych. Zapewnia trwałe wykończenie powłoki, zapewniające oddychanie ścian. Dodatkowo zabezpieczony powierzchniowo uzyskuje zwiększoną odporność na zabrudzenia ( z wyjątkiem tłuszczów) i okresowe działanie wody. W skład systemu wchodzą: MAGNAT Style Stiuk Wapienny, MAGNAT Style Farba podkładowa, MAGNAT Style Wosk Impregnująco-zabezpieczający, MAGNAT Pigment Barwiący Do wybarwienia struktury dostępnych jest 15 receptur kolorystycznych.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • efekt betonu na przedpokoju.jpg

  Inspiracja

  Dekoracyjny efekt betonu w przedpokoju - najciekawsze inspiracje

  Przedpokój, a szczególnie strefa wejścia do mieszkania, to newralgiczny punkt każdego projektu wnętrzarskiego. Tutaj estetyka musi spotkać się z funkcjonalnością. Ładne, a jednocześnie praktyczne, wytrzymałe wykończenie ścian sprawi, że przedpokój będzie robił wrażenie na gościach, zachowując estetyczny wygląd przez dłuższy czas nawet w trakcie intensywnego użytkowania. Co da taki efekt? Fachowcy są zgodni – tynk ozdobny imitujący beton świetnie nadaje się do przedpokoju.

  dalej
 • Stiuk Wenecki Granit.jpg

  Inspiracja

  Feng shui w domu? Poznaj wnętrza pełne harmonii i stylu

  Feng shui to starożytna metoda planowania przestrzeni wokół siebie w celu zachowania harmonii i łączności z naturą. Według tej teorii za pomocą drobnych elementów możemy wpływać na jakość naszego życia i sprzyjać szczęściu. Wprowadź zasady feng shui do swego domu i czerp korzyści z mądrości i tradycji starożytnych Chin.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść