Farby strukturalne
Oto krótki przewodnik jak je nakładać:
1. Oczyść powierzchnię ściany. Generalnie nie musisz naprawiać małych ubytków i pęknięć – tylko te duże, ale niektóre struktury wymagają idealnego podłoża, więc będzie trzeba je starannie przygotować. Wymagania względem podłoża znajdziesz w instrukcji na opakowaniu.
2. Oczyszczoną ścianę zagruntuj farbą gruntującą MAGNAT Grunt – dzięki temu farba będzie się lepiej trzymać powierzchni. Pozostaw do wyschnięcia.
3. Przygotuj narzędzia: pędzle, wałki, pacę, szczotki, gąbki, grzebienie, pace zębate, gumowe stemple, szpachelki i szablony. Posłużą do wykonania wzorów na ścianie.
4. Jeśli farba nie jest gotową do użycia masą, wymieszaj składniki, dzięki którym ją uzyskasz, postępując zgodnie z zaleceniami producenta.
5. Przed rozpoczęciem nakładania farby na ścianę, wymieszaj ją dokładnie. Mieszaj ją także podczas późniejszych prac, bo kawałki wypełniaczy, które nadają fakturę farbie, osadzają się na dnie wiadra.
6. Przelej małą część farby do rynienki i za każdym razem dolewaj. Nie maczaj narzędzia bezpośrednio w wiadrze.
7. Farbę nakładaj równomierną warstwą przy użyciu pędzla, wałka, pacy lub szpachelki. Narzędzie dobierz do gęstości farby. Jednolitą fakturę uzyskuje się poprzez nałożenie farby jednym, pewnym pociągnięciem na całej długości malowanego fragmentu ściany. Pamiętaj, żeby nie odrywać narzędzia z farbą. Będzie to wykonalne, gdy podzielisz ścianę na mniejsze fragmenty przy pomocy taśmy malarskiej.
8. Po aplikacji farby na ścianie, nadaj powierzchni dowolne wzory używając różnych narzędzi. Możesz robić np. chaotyczne kreski, esy-floresy, regularne linie lub wzory przy użyciu szablonów lub wałków z fakturą. Pamiętaj jednak, że wzory trzeba zrobić zanim farba wyschnie.
9. Każda struktura ma inny czas twardnienia, ma na niego wpływ także grubość warstwy. Po upływie czasu wskazanego na opakowaniu można zabezpieczyć ją warstwą bezbarwnego Lakieru Rustykalnego MAGNAT – matowego lub z połyskiem. Tak uzyskana powierzchnia jest trwała i odporna na szorowanie.
Zalety farb strukturalnych
Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów
-
Inspiracja
Dekoracyjny efekt betonu w przedpokoju - najciekawsze inspiracje
Przedpokój, a szczególnie strefa wejścia do mieszkania, to newralgiczny punkt każdego projektu wnętrzarskiego. Tutaj estetyka musi spotkać się z funkcjonalnością. Ładne, a jednocześnie praktyczne, wytrzymałe wykończenie ścian sprawi, że przedpokój będzie robił wrażenie na gościach, zachowując estetyczny wygląd przez dłuższy czas nawet w trakcie intensywnego użytkowania. Co da taki efekt? Fachowcy są zgodni – tynk ozdobny imitujący beton świetnie nadaje się do przedpokoju.
-
Inspiracja
Feng shui w domu? Poznaj wnętrza pełne harmonii i stylu
Feng shui to starożytna metoda planowania przestrzeni wokół siebie w celu zachowania harmonii i łączności z naturą. Według tej teorii za pomocą drobnych elementów możemy wpływać na jakość naszego życia i sprzyjać szczęściu. Wprowadź zasady feng shui do swego domu i czerp korzyści z mądrości i tradycji starożytnych Chin.