text.skipToContent text.skipToNavigation

Jak nakładać lakier rustykalny?

Lakier Rustykalny MAGNAT Style tworzy odporne na szorowanie powłoki zabezpieczające ściany pokryte Systemami Dekoracyjnymi MAGNAT. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na malowanie ściany farbą strukturalną, czy na nałożenie tynku dekoracyjnego, zaleca się, aby na koniec powłokę zabezpieczyć lakierem. Dzięki temu ściana dłużej zachowuje dobry wygląd i staje się odporna na czyszczenie, także na zmywanie wodą z dodatkiem detergentów. Jak nakładać lakier rustykalny?Na szczęście nie jest to skomplikowana czynność, poradzi sobie z nią nawet początkujący wykonawca.

Przygotowanie wyrobu do aplikacji

Lakier służy nie tylko do wzmacniania wytrzymałości powłok dekoracyjnych. Ma także zastosowanie przy wykonywaniu przecierek - wielobarwnego, laserunkowego ozdabiania ścian pomalowanych wcześniej farbą emulsyjną. Kiedy wybrana powłoka dekoracyjna pokrywa już całą ścianę, a od położenia jej minął czas określony na opakowaniu, pora przygotować lakier. Po otwarciu opakowania lakier trzeba dokładnie wymieszać – ręcznie i powoli, nie używa się do tego mechanicznych mieszadeł. W zależności od użytego Systemu Dekoracyjnego MAGNAT Style, trzeba dodać odpowiednią ilość Pigmentu Barwiącego MAGNAT Style do bezbarwnego Lakieru Rustykalnego MAGNAT Style. Ważne, aby ilość pigmentu nie przekroczyła 5% objętości lakieru. Produktu nie rozcieńcza się wodą, nie można dodawać do niego wapna ani mieszać z farbami emulsyjnymi innego typu

Produkt, którym wykonano inspirację

ZESTAW MAGNAT STYLE BETON

773,42 zł

Beton Magnat Style do trwała i łatwa w aplikacji struktura dekoracyjna, pozwalająca uzyskać efekt naturalnego „surowego” Betonu. Dzięki formule produktu, opartej na bazie spoiwa wapiennego powłoka jest odporna na działanie bakterii i grzybów, oraz zapewnia oddychanie ścian. Wyrób można aplikować na wiele sposobów, w zależności od zamierzonego efektu. Możliwe do uzyskania efekty to m.in. Efekt deskowania, stalowej formy, gładki lub lity. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style farba Podkładowa, MAGNAT Style Beton, MAGNAT Style Lakier Rustykalny. Kolor Betonu można przyciemnić dodając do masy Betonu pigment barwiący Hematyt MAGNAT Style – w ilości wg receptury kolorystycznej.

MAGNAT Style Beton oryginał niebarwiony

Aplikacja

Po tych czynnościach można przystąpić do aplikacji. Potrzebny jest do tego wałek, pędzel lub narzędzia dekoracyjne MAGNAT Style. Warunkiem prawidłowej aplikacji jest też odpowiednia temperatura pomieszczenia i podłoża, która powinna być nie niższa niż 5°C i nie wyższa niż 30°C.
Lakier Rustykalny nakłada się raz lub dwa razy (zależy to do zastosowanego systemu dekoracyjnego) – drugą warstwę można aplikować, gdy pierwsza warstwa wyschnie. Tu warto zaznaczyć, że lakier Rustykalny MAGNAT Style charakteryzuje się wydłużonym czasem schnięcia - ułatwia to pracę oraz umożliwia swobodne kształtowanie lub zmienianie tworzonego wzoru.

Inspirację wykonano strukturą dekoracyjną MAGNAT Style Beton

Porada

Trzeba pamiętać, aby w czasie praca malarskich i po ich zakończeniu wietrzyć pomieszczenie tak długo, aż zniknie charakterystyczny zapach. Nie można też zapomnieć, aby po zakończeniu prac malarskich narzędzia umyć w wodzie, inaczej nie będzie można ich użyć ponownie

Efekt końcowy

Lakierowana powłoka staje się sucha po około 1 godzinie, ale jej całkowite wyschnięcie następuje po 4 godzinach. Natomiast pełne właściwości użytkowe powłoka uzyskuje po 3 dniach. Po upływie tego czasu powierzchnia ściany staje się utwardzona, ale oddychająca, nie powstają na niej odpryski, a gdy zdarzy się, że zostanie poplamiona czymś, co zostawia trwałe ślady, dobrze zniesie szorowanie i mycie wodą z detergentem.
 

Produkt, którym wykonano inspirację

ZESTAW MAGNAT STYLE TRAWERTYN

237,94 zł

MAGNAT Style Trawertyn to drobnoziarnisty tynk mineralny zapewniający trwałe wykończenie powłoki i oddychanie ścian. Dzięki recepturze opartej na bazie spoiwa wapiennego struktura jest odporna na działanie bakterii i grzybów. Odpowiednia aplikacja pozwala odwzorować naturalny trawertyn z charakterystycznymi wżerami i ubytkami. Przeznaczony do dekorowania ścian wewnątrz pomieszczeń i do zdobienia detali architektonicznych. W skład systemu wchodzą: MAGNAT Style Trawertyn, MAGNAT Style Farba Podkładowa, MAGNAT Style Lakier Rustykalny, MAGNAT Pigment Barwiący Do wybarwienia struktury dostępnych jest 15 receptur kolorystycznych.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • kuchnia z wyspa zaj.jpg

  Inspiracja

  Trawertyn we wnętrzach - najlepsze aranżacje wnętrz

  Trawertyn to kamień naturalny, który popularność zyskał już w czasach starożytnego Egiptu. Niegdyś wykorzystywany w rzeźbiarstwie, dziś znajduje zastosowanie również w architekturze i wystroju wnętrz, stanowiąc przepiękną ozdobę naszych domów. Co ciekawe, trawertyn dekoracyjny znany i wykorzystywany jest na całym świece. Ten niezwykle popularny w krajach śródziemnomorskich kamień, znajduje całe rzesze zwolenników także w Polsce.

  dalej
 • beton na ścianie za łóżkiem w sypialni z szafą min.jpg

  Inspiracja

  Beton na ścianie za łóżkiem w sypialni - inspiracje

  Beton kojarzony najczęściej z przemysłową architekturą przestrzeni miejskiej wszedł do wnętrz domów mieszkalnych i na dobre się tu rozgościł. Wniósł do pomieszczeń ciekawą teksturę wykończenia ścian, podłóg, mebli czy akcesoriów dekoracyjnych, pojawiając się w nieoczekiwanych miejscach. Zobacz inspiracje betonowej ściany w sypialni.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść