text.skipToContent text.skipToNavigation

Nowoczesne domowe biuro w mieszkaniu – pomysły i przykładowe aranżacje

Jest wiele powodów, dla których ludzie decydują się na przeniesienie pracy zawodowej do miejsca zamieszkania. To rozwiązanie jest nie tylko wygodniejsze, ale coraz częściej również bardziej bezpieczne niż przebywanie w biurze. Też myślisz o tym, żeby pracować zdalnie? Zaaranżuj więc z naszą pomocą swoje nowoczesne biuro w domu.

Jak funkcjonalnie urządzić domowe biuro?

Twoje domowe nowoczesne biuro powinno być komfortowe i funkcjonalne. Zacznij od znalezienia odpowiedniej przestrzeni. To wspaniale, jeśli masz oddzielny pokój. Jednak możesz je też urządzić w wydzielonej strefie w salonie lub sypialni. Najlepiej przy oknie, by mieć dostęp do naturalnego światła. Jeśli masz go dużo, ściany pomaluj na ciemny i bardzo modny kolor CR52 Definitywny Antracyt z palety MAGNAT Creative. Na takim tle pięknie będzie wyglądać jasne drewno oraz białe i zielone akcenty.
Dobrze urządzona przestrzeń sprawi, że podczas pracy zdalnej będziesz bardziej wydajny i kreatywny. Kup zatem duże biurko, na którym zmieścisz laptop lub monitor z klawiaturą oraz organizer na przybory papiernicze. Musi się na nim również zmieścić lampka, która doświetli blat. A skoro lampka i sprzęt komputerowy, zadbaj o to, by mieć blisko kontakt elektryczny z listwą zasilającą. Potrzebne Ci jest także ergonomiczne krzesło biurowe, wspierające kręgosłup. 
W miejscu pracy ważny jest porządek, ponieważ chaos może rozpraszać Twoją uwagę, dlatego wstaw regały do przechowywania potrzebnych dokumentów. Nie zapominajmy o dekoracji. Idealnym sposobem na ożywienie wnętrza są żywe rośliny doniczkowe, które dodatkowo poprawią jakość powietrza. 
MAGNAT Creative definit antrac CR52 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Creative definit antrac CR52 2,5L

MAGNAT CREATIVE to plamoodporna farba hybrydowa, odporna na płynne zabrudzenia oraz tłuszcze. Daje głęboko matowe wykończenie ścian i ogromny wybór modnych kolorów.

C78 Tajemniczy Kalcyt

Domowe biuro w salonie

Marzy Ci się małe domowe biuro w salonie? Znajdź w tym pomieszczeniu wolną ścianę, przy której ustawisz biurko. Zauważ, że możesz wykorzystać nawet przestrzeń między drzwiami balkonowymi a oknem. To dobre rozwiązanie, jeśli Twoja praca nie wymaga gromadzenia dokumentów, a wszystko, czego potrzebujesz, masz w laptopie. 
Wybierz biurko o subtelnym designie w kolorze zbliżonym do barwy ściany, by wtopiło się w przestrzeń. My wybraliśmy białe, które idealnie harmonizuje z powierzchnią pomalowaną farbą MAGNAT Ceramic C78 Tajemniczy Kalcyt. Nad nim zawisły białe półki przyozdobione dekoracjami stymulującymi kreatywność. Czarne krzesło wybraliśmy dla podkreślenia kontrastu, na jakim oparta jest paleta kolorystyczna całego wnętrza.
Jasna przestrzeń, duża ilość światła i soczysta zieleń żywych roślin – takie świeże otoczenie doskonale wpłynie na Twoje dobre samopoczucie w ciągu dnia, a tym samym na jakość Twojej pracy.
 

Dobrze zaprojektowane biuro = większa produktywność

Dobrze przemyślany projekt domowego biura ma szansę pozytywnie wpłynąć na Twoje wyniki w pracy. Może się okazać, że pracując z domu będziesz bardziej produktywny, niż siedząc w przestrzeni biurowej, do której musisz dojechać. W każdym swoim pomyśle uwzględnij wykorzystanie farb MAGNAT, by Twoje ściany długo zachowały piękny kolor i świeżość.
 

Domowe biuro w nowoczesnej sypialni na poddaszu

Co powiesz na domowe biuro w sypialni na poddaszu lub antresoli? Ten rodzaj przestrzeni jest zazwyczaj ciemny z powodu braku okien, dlatego warto ją rozjaśnić malując ściany na biało, np. farbą MAGNAT Creative CR32 Bezdyskusyjna Biel. Białe powierzchnie dobrze odbijają sztuczne światło, rozpraszając je i dodatkowo rozświetlając przestrzeń, ale także optycznie powiększają wnętrze. 
W domowym biurze w małym pomieszczeniu rozważ ustawienie mebli robionych na zamówienie. Zauważ, że odpowiednio zaprojektowany zestaw jest w stanie zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby, łącząc w jednym meblu wiele funkcji. Podoba Ci się łóżko które płynnie przechodzi w biurko z szerokim blatem i szufladami oraz zamontowanymi szafkami idealnymi do przechowywania? Do tego duża szafa wykonana z identycznych materiałów, czarne krzesło biurowe oraz dobre doświetlenie pola roboczego i miejsce do pracy zdalnej gotowe.
Zauważ, jak pościel w szarym kolorze, która wyróżnia strefę spania, idealnie harmonizuje z szarym wykończeniem mebli zasilających przestrzeń biurową. Tę chłodną szarość, biel ścian i czerń dodatków ogrzejesz wizualnie, jeśli wybierzesz ciepłe wybarwienie drewna mebli. 
MAGNAT Creative bezdyskus biel CR32 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Creative bezdyskus biel CR32 2,5L

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Aranżacja domowego biura na poddaszu - porady i inspiracje.jpg

  Inspiracja

  Aranżacja domowego biura na poddaszu - porady i inspiracje

  Rozwój technologii spowodował, że coraz częściej nasze życie zawodowe przenosimy do domu i korzystamy z możliwości pracy zdalnej. Potrzebna jest do tego odpowiednio zaaranżowana przestrzeń. Gdzie znaleźć spokojne miejsce? Wejdź na strych! Zobacz, jak urządzić funkcjonalne, nowoczesne domowe biuro na poddaszu.

  dalej
 • Szary salon styl loftowy C29 Szary Piryt.jpg

  Inspiracja

  Salon w stylu loft - 5 pomysłów na industrialny wystrój

  Loftem nazywamy nowoczesne miejskie wnętrza z dużą ilością otwartej przestrzeni. Styl loft charakteryzuje się przemysłowym, pofabrycznym wystrojem. Mamy tu wysokie sufity, odsłonięte belki konstrukcyjne i stalowe rury, ściany z surowej cegły, beton czy cementową posadzkę. Zobacz jak wprowadzić styl loftowy do salonu.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść