text.skipToContent text.skipToNavigation

Pomysły na aranżację salonu. Trendy wiosna/zima 2016

Każdy nowy rok poprzedzany jest postanowieniami, które wiążą się z pewnego rodzaju zmianą. Zazwyczaj jednak poprzestajemy na samym ich sformułowaniu. Teraz jest szansa, by bez większego wysiłku doprowadzić założenia do końca. W 2016 roku, razem z farbami MAGNAT możemy przy minimalnym wysiłku zmienić wystrój salonu, pomieszczenia będącego sercem domu. Mamy do wyboru kilka aktualnych trendów, proponowanych przez ekspertów designu w tym sezonie.

Powrót do przeszłości, dlaczego pokochaliśmy vintage

Projekty salonów vintage nawiązują do najbardziej stylowych dekad ubiegłego wieku od Art Deco po modernizm. Pełno w nich starych przedmiotów pamiętających dawne czasy lub nowych, stylizowanych na antyki. Wybierając meble, podłogi, dekoracje okienne oraz inne akcesoria do salonu, warto sprawdzić na początku rodzinny strych lub garaż, bądź wszelkiego rodzaju pchle targi, jarmarki, czy wziąć udział w wyprzedażach staroci. Skarby minionych czasów dodają przestrzeni jedynego w swoim rodzaju uroku. Wystarczy dobrze poszukać, a salony dekorowane w tym stylu składając swego rodzaju hołd przeszłości, odwdzięczą się przytulną atmosferą i poczuciem ciepła. Aranżując salon w duchu vintage, można zestawiać ze sobą rzeczy stare i nowe. Bawić się przestrzenią, by czuć się w niej po prostu dobrze. By wydobyć z przedmiotów ich ponadczasowość, potrzebne jest dobre tło. Jasny kolor ścian jak np. farba C33 Królewski Diament to idealny składnik aranżacji w stylu vintage. Wystarczy już tylko parę mebli i dekoracji z minionej epoki i można odbyć prawdziwą podróż w czasie.
MAGNAT Ceramic królewski diamen C33 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic królewski diamen C33 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

Magnat Ceramic C39

Sensualny salon

Zmysłowy salon to miejsce, w którym nabieramy energii, odpoczywamy i relaksujemy się na koniec męczącego dnia. To miejsce, gdzie można zanurzyć się w ciekawej lekturze, czy posłuchać ulubionej muzyki. Zmysłowy salon to taki, w którym da się wyczuć obecność bliskich nam ludzi, poznać ich osobowość i nastawienie do życia. W takim salonie jest wiele delikatnych, muślinowych tkanin, skór, wzorów oddziałujących na zmysły, struktur wyczuwalnych dłonią. To również ukłon w kierunku tradycyjnych materiałów jak drewno, cegła lub kamień, które zawsze są w modzie. Dużą rolę odgrywa również oświetlenie. Warto zadbać, by jego ilość była odpowiednia. Kwiaty i świece również są właściwym dodatkiem. Chcąc stworzyć i utrzymać poczucie spokoju, dobrze jest używać jasnej palety barw. Dotyczy to zwłaszcza ścian, które mocno wpływają na ogólny klimat przestrzeni. Ceramiczna farba MAGNAT CERAMIC C39 Naturalny Turkus w połączeniu z tymi wszystkimi elementami wydobędzie z aranżacji piękno i spokój, który ukoi zmysły. Wystarczy już tylko włączyć relaksacyjną muzykę i po prostu odpoczywać.

Przedmioty, które mają duszę

Piękno wnętrza to nie tylko wyjątkowa, drewniana podłoga, czy drogie dekoracje. Piękno nie musi kosztować. Piękno to przedmioty, które mają duszę. Mogą być małe, grunt, by sprawiały, że w ich otoczeniu czujemy się dobrze, że widzimy w nich coś więcej, niż tylko kształt, czy kolor. To daje nowe spojrzenie na temat aranżacji mieszkania. Oprócz wytworów typu hand made, jak np. poduszki robione na drutach, czy szydełkowane obrusy lub starych przedmiotów wykorzystanych w nowy sposób, dobrze jest poszukać wyposażenia, które powstaje w małych manufakturach. Te jedyne w swoim rodzaju skarby dodadzą salonowi indywidualnego charakteru, zarysują osobowość jego mieszkańców, uchylą rąbka tajemnicy o nich samych. Dekoracje tego typu dodają przestrzeniom ciepła i przez to „lubią” być otoczone ciepłem kolorów podłóg czy ścian. Farby ceramiczne MAGNAT C39 Naturalny Turkus i C10 Szlachetny Kryształ to świetny wybór do salonu, w którym pierwsze skrzypce ma grać dusza zaklęta w przedmiotach.
MAGNAT Ceramic naturalny turkus C39 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic naturalny turkus C39 2,5L

124,99 zł
MAGNAT Ceramic szlach kryształ C10 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic szlach kryształ C10 2,5L

124,99 zł

Mobilny Salon

Pomysł na mobilny salon to zdecydowanie propozycja dla osób, które cenią sobie minimalizm oraz chcą, by przestrzeń była wykorzystana w jak najlepszy sposób. W istocie, wyposażenie pokoju jest bez wątpienia jednym z kluczy do stworzenia wielofunkcyjnego miejsca do życia. Wykorzystanie tego pomieszczenia do wielu rodzajów aktywności jest konieczne, gdy nie posiadamy dużej liczby pokoi. Wtedy to jeden z nich, zazwyczaj największy, ma być multifunkcjonalny, by dostosować się do zmieniających się potrzeb mieszkańców. Uzyskamy to dzięki odpowiedniej konfiguracji mebli. Meble powinny mieć dużo zamykanych schowków oraz zdolność łatwego zmieniania miejsca. We wnętrzu stawiamy również na jak najmniejszą ilość bibelotów, których przekładanie jest niewygodne i wywołuje niepotrzebny bałagan. Takiego rodzaju salony urządzane są raczej w nowoczesnym stylu, do którego idealnie nadaje się pokrycie ścian betonem, np. MAGNAT Style, który bardzo dobrze komponuje się z lateksową, głęboko matową, antyrefleksyjną farbą do sufitów MAGNAT ULTRA MATT. Salon to centrum domu. Skupia w jednym miejscu jego mieszkańców. Jest pomieszczeniem, które łączy rozrywkę z odpoczynkiem, a tym samym, łączy ludzi. Można w nim szukać spokoju i relaksu ale również towarzystwa i wymiany energii z innymi. Warto zadbać, by to miejsce było komfortowe i piękne, ponieważ otoczenie ma duży wpływ na to, jakiej jakości będzie spędzony w nim czas. Czerp pomysły i zmień swój salon na lepsze.
Magnat Style Beton 10KG

Produkt, którym wykonano inspirację

Magnat Style Beton 10KG

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Odnawiamy ściany – farba głęboko matowa czy matowa z subtelnym połyskiem?

  dalej
 • Inspiracja

  Zdobienie stiukiem. Inspiracje dla nowoczesnych wnętrz

  Dekoracje ścienne stosowane są od wieków w wielu częściach świata. Ten materiał to połączenie kruszywa, spoiwa i wody, który można stosować do teksturowania ścian we wnętrzach używać do tworzenia tekstur sufitowych. Wiele osób stosuje stiuk na wszystkich ścianach w domu, inni zamiast tego pokrywają nim jeden, centralny punkt pokoju, jak akcent, który dodaje wnętrzu koloru i prezentuje ciekawą fakturę. Użycie stiuku w designie, jako element dekoracji ściennej daje pomieszczeniom atmosferę starego świata lub wręcz przeciwnie, czyni je bardziej industrialnymi, nowoczesnymi. W jakikolwiek sposób stiuk nie byłby wykorzystany, jest bardzo atrakcyjnym dodatkiem do aranżacji.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść