text.skipToContent text.skipToNavigation

Salon z kominkiem i telewizorem - jak dobrać kolory ścian?

Salon z kominkiem

Jesteś u progu spełnienia marzeń i planujesz urządzić salon z kominkiem? Wspaniale! Myślisz jednak o tym, by w pokoju dziennym zamontować również telewizor, i nie wiesz, jak pogodzić ze sobą te dwa elementy, które skupiają na sobie uwagę? Odkryj nasze inspirujące pomysły na aranżacje salonu z kominkiem i telewizorem.
MAGNAT Care szlachetna biel A1 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care szlachetna biel A1 2,5L

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

POMYSŁ!

Jeśli Twój nowoczesny salon z kominkiem nie pozwala na montaż telewizora nad paleniskiem, możesz umieścić te elementy na sąsiadujących ze sobą ścianach. W przypadku takiej konfiguracji, wybierz narożnik lub zestaw wypoczynkowy składający się z dwóch części, gdzie jedna będzie zwrócona na ścianę z telewizorem, a druga na tę z kominkiem. Umożliwi Ci to komfortowy wypoczynek zarówno w trakcie seansu filmowego, jak i w trakcie relaksu z kubkiem herbaty.

Jak urządzić nowoczesny salon z kominkiem i telewizorem?

Przeglądając katalogi z projektami wnętrz, można zauważyć tendencję do umieszczania telewizora nad kominkiem. W zasadzie jest to idealne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba decydować, który z tych elementów ma być punktem centralnym aranżacji. W takim układzie odbiornik telewizyjny razem z kominkiem tworzą zgrany duet dekoracyjny. Przyczyniła się do tego nowoczesna technologia, ponieważ telewizory LCD i plazmowe przypominają obrazy przymocowane do ściany, a projektanci potrafią nawet oprawić odbiornik w ozdobne ramy, jeśli stylistyka pozwala na taki krok. Jeśli taki układ Ci odpowiada wybierz, jednak biokominek specjalnie przystosowany do zamontowania pod telewizorem.

Nie w każdym pomieszczeniu taki układ jest jednak możliwy. Dlaczego? Ponieważ im wyższy jest kominek, tym wyżej należy nad nim zamontować telewizor. To z kolei wymusza ustawienie sofy dalej od ściany, by móc oglądać telewizję w wygodnej pozycji, bez unoszenia głowy.

Na jaki kolor pomalować salon z kominkiem i telewizorem? Chcąc podkreślić dekoracyjny charakter zarówno kominka, jak i TV  ̶ postaw na kontrast. W tym celu pokryj ściany jasną farbą, np. MAGNAT Ceramic C29 Szary Piryt. Ciemny kominek i czarna płaszczyzna ekranu wybiją się z takiego tła i zaznaczą swoją obecność w przestrzeni.
 

C29 Szary Piryt

C77 Biały Granit

Na jaki kolor pomalować rustykalny salon z kominkiem?

Rustykalny salon z kominkiem i telewizorem to przestrzeń, która zachwyca dużą ilością drewna, dlatego jeśli podoba Ci się ten styl, wybierz drewniane deski podłogowe z widocznym rysunkiem włókien, słojów i sęków, ustaw drewniane meble i uzupełnij aranżację dodatkami z naturalnych surowców, jak len, wełna czy wiklina.

Ściany natomiast pomaluj na biało, np. farbą MAGNAT Ceramic w odcieniu C77 Biały Granit. Nawiążesz dzięki temu do bielonych tynków, typowych dla wiejskich chat. Kolejnym idealnym nawiązaniem do stylistyki prowincji będzie żeliwny piec wolnostojący typu koza. Telewizor zaś umieść na ścianie, traktując go jak obraz. Możesz go nawet ozdobić drewnianą ramą, podobnie jak inne obrazy na ścianach.
 

Telewizor na tej samej ścianie co kominek – jak dobrać kolory?

Projektujesz salon z kominkiem i telewizorem na jednej ścianie? Podziel ją na strefy za pomocą zróżnicowanego wykończenia. W tym celu możesz użyć dwóch kolorów farb ̶ jednym wyróżnisz fragment ściany z kominkiem, a drugim część z odbiornikiem. Ciekawym rozwiązaniem jest również skorzystanie ze struktur, takich jak beton, kamień czy cegła. Nadadzą one powierzchni oryginalną fakturę, która z kolei doda wnętrzu głębi.
Spójrz, jakie intrygujące zestawienie otrzymaliśmy, łącząc szary kamień z farbą MAGNAT Ceramic w odcieniu A2 Perłowy Agat. Chłodny charakter tego duetu wizualnie ociepliliśmy naturalnym drewnem. Dużym atutem tej aranżacji jest wnęka na telewizor, dlatego, jeśli masz taką możliwość, spróbuj zaplanować podobną w swoim salonie.

W salonie kominek i telewizor walczą o laur tego najważniejszego elementu. Odpowiednio dobierając kolory ścian i układ wyposażenia, stworzysz harmonijną przestrzeń. Dzięki temu nie będziesz już musiał wybierać, który z nich jest istotniejszy w kontekście osiągnięcia pełni relaksu.
 
MAGNAT Care perłowy agat A2 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care perłowy agat A2 2,5L

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • 7 pomysłów na salon z elementami drewna na ścianie.jpg

  Inspiracja

  7 pomysłów na salon z elementami drewna na ścianie

  Drewno to niekwestionowany lider w grupie naturalnych materiałów używanych do aranżacji wnętrz. Wprowadza do nich organiczną elegancję i ciepło. Idealnie sprawdza się w postaci mebli, dodatków oraz pokrycia podłóg i ścian. Zobacz, jak możesz uatrakcyjnić swoje ściany w salonie przy użyciu tego leśnego surowca.

  dalej
 • fioletowo-kremowe ściany w salonie.jpg

  Inspiracja

  3 pomysły na fioletowo-kremowe ściany w salonie

  Wyrafinowany, luksusowy, tajemniczy, intrygujący, niekonwencjonalny. Jeśli chcesz, by właśnie takie epitety szeptali goście, wchodząc do twojego salonu, zdecyduj się na wyszukany i wysmakowany duet barwny, na fioletowo-kremowe ściany.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść