text.skipToContent text.skipToNavigation

Jak najlepiej dobrać kolor ściany?

By stworzyć wyjątkowe, niepowtarzalne i zachwycające wnętrze, nie wystarczy wyposażyć go w designerskie meble, charakterystyczne lampy czy niebanalne przedmioty. Wielką i nadrzędną rolę w pomieszczeniu tworzy kolorystyka. To ona buduje klimat wnętrza i ma wpływ na tzw. pierwsze wrażenie, które jest decydujące. Zmiana barw jest najszybszym, najtańszym i najskuteczniejszym sposobem na odmianę klimatu i atmosfery, jaka panuje w pokoju, sypialni czy salonie.

Własne upodobania

Ważne jest, by przy wyborze palety barw do pomieszczeń mieszkalnych, kierować się najpierw własnymi upodobaniami, a dopiero w drugiej kolejności modą czy chwilowym zauroczeniem. Wśród kolorów, które lubimy, będziemy czuli się swobodnie, będziemy odpoczywać.
Jeśli kolor z nieznanych nam powodów nie współgra z naszym duchem, to choćby był tzw. hitem sezonu, nie da nam satysfakcji i wytchnienia, przeciwnie, będzie męczył, niepokoił i irytował.
MAGNAT Ceramic bezkres tanzanit C67 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic bezkres tanzanit C67 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

MAGNAT Ceramic surowy hematyt C70 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic surowy hematyt C70 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

C38 szmaragdowa toń

Rozmiar pomieszczenia

Innym ważnym czynnikiem w wyborze palety barw do wnętrza są warunki techniczne pomieszczenia, tzn. jego wielkość, kształt, oświetlenie i wysokość. Inne odcienie wybierzemy do małej kawalerki z północnym małym oknem, a inne do przestronnego salonu, choć subiektywne odczucie obu tych barw może być podobne. Do wnętrz małych wybierajmy kolory jaśniejsze, świetliste, odbijające światło. W pomieszczeniach dużych możemy szaleć. Intensywne barwy potrzebują ekspozycji, dobrze wyglądają na dużej przestrzeni i z odpowiednią ilością światła dziennego, dlatego sprawdzą się w apartamentach, loftach i domach.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic C38 szmaragdowa toń i C4 perła północy

Funkcja pomieszczenia

Funkcja pomieszczenia jest nie mniej istotnym czynnikiem w doborze koloru. Właściwości niektórych barw, ich wpływ na psychikę człowieka może mieć niebagatelne znaczenie dla naszego codziennego funkcjonowania. W kuchni i jadalni, w zależności od intencji, możemy wzmacniać apetyt lub go hamować.
Styl industrialny podkreśli szarość i biel, pop art – feeria kolorów, a glamour – odcienie czerni i różu. Mając na uwadze styl, w jakim chcemy zachować wnętrze, wybór kolorów może wydać się łatwiejszy.
 

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Babcia z wnuczką.png

  Inspiracja

  Jak dobrać kolor ścian w kuchni do jasnych mebli?

  Kupiłeś niedawno nowe szafki kuchenne i chcesz również odświeżyć ściany, by pasowały do nowej zabudowy? A może planujesz remont i marzą Ci się jasne meble? Zobacz, jak dobrać kolor ścian w kuchni do jasnych mebli, by stworzyć harmonijną kombinację, która sprawi, że chętniej niż do tej pory będziesz spędzać czas w swojej kuchni.

  dalej
 • Magnatc20.jpg

  Inspiracja

  Jak ozdobić ścianę za kanapą?

  Salon to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu. Bywa, że jest nie tylko miejscem odpoczynku i rozrywki, ale również snu, pracy lub realizowania pasji. Ważna jet zatem jego aranżacja – powinna być funkcjonalna oraz przyjemna dla oka. Jak udekorować ścianę w salonie, by stanowiła prawdziwą ozdobę tego pomieszczenia?

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść