MAGNAT kocha kolory! Każdego dnia otaczamy się kolorami, które wpływają na nasze samopoczucie, zachowanie, skupienie, a nawet kreatywność czy apetyt.
Kolory Pięknych Wnętrz to kolekcje kolorystyczne zebrane spośród całego portfolio marki MAGNAT, dzięki którym pomagamy Ci w poszukiwaniu ponadczasowych, pięknych rozwiązań aranżacji wnętrz – nie tylko pod kątem doboru kolorów ścian, lecz także aranżacji dodatków. Wystarczy, że zdecydujesz jaki klimat chcesz uzyskać we wnętrzu, a my zajmiemy się resztą.
Podsuwamy gotowe propozycje kolekcji kolorystycznych, które wpisują się w określony styl wraz z podpowiedzią łączenia tych kolorów, doboru dodatków i aranżacji powierzchni. Jedną z nich są kolory New Classical. Czytaj dalej i sam sprawdź jak kreatywnie możesz łączyć wszystkie te aspekty aby stworzyć swoje wymarzone, piękne miejsce.
New Classical
W świecie atakującym nas nadmiarem bodźców towarem deficytowym stają się czas i spokój. Poprzez elektroniczne media codziennie docierają do nas setki słów i obrazów, które budzą niepokój i obawy o przyszłość.
Instynktownie dążymy do harmonii i porządku w naszym otoczeniu, aby zanurzyć się w nich jak w ciepłym, miękkim kokonie. Dzieje się tak również ze względu na fakt, że coraz częściej pracujemy zdalnie, spędzając więcej czasu we własnym mieszkaniu, wpatrzeni w ekran komputera.
W migoczącej feerii elektronicznych barw tęsknimy za naturalnymi, ciepłymi odcieniami, które zapewnią nam równowagę i regenerację sił.
C81 piaskowy opal
Kolory stylu New Classical
Szlachetne, alabastrowe biele, ponadczasowe odcienie ecrú czy złotawe kolory włoskiego trawertynu kierują nasze myśli do rejonu Morza Śródziemnego – kolebki europejskiej cywilizacji.
Kto z nas w pochmurną, polską zimę nie chciałby przenieść się na ciepłe, słoneczne wybrzeże i usiąść pod białym, płóciennym parasolem z kieliszkiem słonecznego Aperola. Inspiracje starożytną Grecją i Rzymem zyskują nowe formy, w połączeniu z ocieploną wersją modernistycznego minimalizmu. Po raz kolejny poszukujemy piękna i harmonii w klasycznym stylu, który niesie ze sobą obietnicę ponadczasowości. Pragniemy wnętrz, które pozostaną piękne przez wiele lat, opierając się przelotnym trendom. Staramy się zredukować ilość przedmiotów wokół nas, dokonując rozważnych i przemyślanych wyborów.
Coraz mocniej przekonujemy się, jak ważne jest dbanie o siebie i swoją psychikę. Właśnie dlatego w kolorach NEW CLASSICAL nie może zabraknąć akcentów w duchu wellness. Po pandemii barwy mają wnieść do naszych domów spokój i optymizm, otulając pomieszczenia delikatnym ciepłem.
Ściana pomalowana MAGNAT Ceramic C81 piaskowy opal
Paleta barw
Kolory trendu NEW CLASSICAL łączą się ze sobą w łagodny, płynny sposób, unikając gwałtownych kontrastów. W skład palety barw wchodzą ciepłe biele, szlachetnie przyszarzone barwy marmuru, naturalne beże o żółtawym i różowawym odcieniu.
Najnowszym trendem kolorystycznym są brązy. To bogata skala ciepłych i neutralnych odcieni off-white, kremowego cappuccino, mocnego espresso czy porannego latte. Kolory są w większości jasne, ale przytłumione i pełne dyskretnej elegancji. Na tym tle pojawiają się akcenty w ciepłych barwach terakoty, koralowego różu, rdzy i karmelu a także miętowej zieleni i akwamarynowego błękitu.
KL38 kawa z mlekiem
Wyposażenie wnętrza
We wnętrzach jest dużo przestrzeni a wrażenie porządku i spokoju poskreślają minimalistyczne aranżacje. Tutaj zdecydowanie jakość ma przewagę nad ilością a hasło „less is more” jest ciągle aktualne. Powrót neoklasycyzmu, z jego naciskiem na symetryczne linie, jest kolejnym krokiem po popularności mid-century modern. Wystrój ten łatwo łączy się z innymi okresami i stylami, a także skupia się na elegancji i wyrafinowaniu, nie będąc przy tym rzucającym się w oczy przejawem luksusu.
Ważnym elementem aranżacji wnętrz w stylu NEW CLASSICAL są łuki, które pojawiają się w wielu miejscach. Możemy je zastosować w wykroju przejść pomiędzy pomieszczeniami, usuwając z nich drzwi lub jako zwieńczenie wnęki lub niszy. Łukowatą wnękę możemy dodatkowo podkreślić ciemniejszym kolorem.
W ten sposób nie tylko zmienimy kolorystykę, ale podkreślimy charakter wnętrza.
Arkady to nieodłączny element włoskich miast, który w ten sposób uzyskuje nową, współczesną odsłonę.
Ściana pomalowana MAGNAT #kolorLove KL38 kawa z mlekiem
Charakterystyczne formy
Generalnie, płynne, organiczne formy są ważną cechą NEW CLASSICAL; odnajdziemy je w kształtach mebli, elementach dekoracyjnych a także w formach ceramicznych i szklanych. To styl który unika ostrych kątów i prostopadłych linii.
Sofy mają łagodne, opływowe kształty a stoły okrągłe blaty. Kształt łuku można również namalować na ścianie, na przykład w formie wezgłowia łóżka lub bezpośrednio nad drzwiami. Powrót mody na zaokrąglone formy zainicjowali wystawcy Tygodnia Designu w Mediolanie, stopniowo czyniąc opływowy kształt meblarskim must-have. Zaokrąglone komody i konsole to hit roku 2023. „Napompowane” fotele i sofy spotkamy w wielu aranżacjach. Takie meble najlepiej się prezentują w ciepłej, przyjaznej gamie barw kremowych, naturalnych beży, koralowego różu i czerwonej ochry.
Kolor na ścianie: MAGNAT Ceramic C81 piaskowy opal
C81 piaskowy opal
C77 biały granit
Powierzchnie i materiały
Podstawą wyboru są naturalne materiały i tekstylia. To powierzchnie, którym upływ czasu doda jeszcze uroku. Duże znaczenie ma bezpośredni kontakt z powierzchnią materiału, poprzez zmysł dotyku – projektanci podkreślają faktury i ziarnistość powierzchni. To może być np. stiuk wenecki, który imituje naturalny marmur. W najbliższych latach spodziewany jest wzrost zainteresowania farbami strukturalnymi w wykończeniu ścian. Znane z lat 90. „ściany z minionej epoki” powracają.
Ręcznie formowane tekstury są kluczem do celebrowania rzemiosła. Do łask wraca również masa papierowa, z której formowane są delikatne abażury, lampy podłogowe i stołowe. To materiał lekki, stosunkowo niedrogi i niewymagający dużego zużycia energii. Papierowe lampiony i abażury szczególnie ciekawie wyglądają w zestawach.
Ściana pomalowana MAGNAT Ceramic C77 biały granit
Dodatki
W zakresie dodatków niezwykle ważnym elementem są przedmioty wykonane ręcznie – plecione kosze o różnych wielkościach są uniwersalnymi pojemnikami, pozwalającymi na uporządkowanie domowych drobiazgów.
Istotnym dodatkiem są wazony z kamionki o prostych, owalnych kształtach i jasnych, naturalnych barwach, najlepiej jak największe, tak, aby nawiązywały do klasycznych greckich amfor. Ręcznie tkane kilimy lub poszewki na poduszki dodadzą wnętrzu etnicznego charakteru. Z kolei jasne, aksamitne obicia wprowadzą wrażenie komfortu i luksusu.
Ważną dekorację ścian stanowią lustra w okrągłych lub owalnych ramach, najchętniej niewielkie ale w dużej ilości, tworzące ciekawą kompozycję na ścianie.
Aby poprawić nastrój i przenieść się myślami do słonecznych Włoch, możemy udekorować wnętrze roślinami pochodzącymi z rejonu Morza Śródziemnego – mogą to być oleandry lub drzewka cytrusowe. Ceramiczne donice nadadzą całości odpowiedni klimat.
Kolor na ścianie: MAGNAT Ceramic C62 alabastrowy kryształ
C62 alabastrowy kryształ
Zestawienia barw
Wszystkie kolory New Classical zostały dobrane tak, że możesz je w dowolny sposób ze sobą łączyć, a efekt wizualny zawsze będzie wspaniały. Jeśli potrzebujesz podpowiedzi, zainspiruj się gotowym zestawieniem barw, na którym zaproponowaliśmy połączenie dwóch kolorów z kolekcji wraz z dodatkowym akcentem kolorystycznym.
Przy łączeniu kolorów nie musisz ograniczać się tylko do ścian. Kolory New Classical możesz uzupełnić barwami z zaproponowanych zestawień i wpleść je do pomieszczenia za pomocą akcentów w dodatkach i akcesoriach czy meblach.
Zobacz kolejne inspiracje
-
Inspiracja
Moonlight Shadow – współczesny styl eklektyczny
Moonlight Shadow to współczesny styl eklektyczny. Nazwa zaczerpnięta z przeboju Mike’a Oldfielda z roku 1983 podkreśla tajemniczą paletę kolorystyczną tej kolekcji, obejmującą odcienie błękitu, szarości i połyskliwe barwy metaliczne. Twórcza fantazja pozwala łączyć style, które dotychczas były przeciwieństwem. Industrialny glamour? Czemu nie? Młode pokolenie szuka nowości na Instagramie, a zaczerpnięte stamtąd inspiracje swobodnie miksuje, nie przejmując się przyjętymi dotychczas konwencjami.
-
Inspiracja
Private Paradise – piękne wnętrza w kolorach natury
Biofilia to trend, który opanował czasopisma i portale architektoniczne w ciągu ostatnich lat i z pewnością pozostanie w nich na dłużej. Doceniamy kontakt z naturą i jej pozytywny wpływ na naszą psychikę. Wiąże się to również ze świadomością naszej odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego wobec przyszłych pokoleń. Postrzeganie budynków i ich wnętrz jako żywych organizmów nie jest niczym nowym.