text.skipToContent text.skipToNavigation

Pomysły na oryginalne zdobienie ścian. Trendy w sezonie 2016

Każdy rok przynosi nam nowe pomysły ekspertów od designu na aranżację naszych wnętrz. Dobrze jest śledzić trendy, jeśli nie chcemy zostać w tyle lub po prostu lubimy bawić się konwencjami i materiałami. Przyjrzyjmy się, co rok 2016 może nam podpowiedzieć w kwestii oryginalnego zdobienia ścian w naszych domach.

Hit sezonu – pastele

Pastele kojarzące się głównie z latami 80-tymi, przeżywają swój wielki powrót, doskonale odnajdując się w ciekawych, nowoczesnych pomieszczeniach. Chłodne i blade pastele na ścianach warto zestawiać z ciepłymi, neutralnymi barwami dekoracji. Pięknie odnajdą się z beżem, złotem, metalem, czy z dużą ilością bieli. Takie zestawienie sprawia, że pastele wyglądają świeżo i ciekawie. Można je również łączyć z ciemniejszymi, intensywniejszymi kolorami. Dodając do obu stopni nasycenia barw głębokie odcienie szarości np. na jednej ze ścian w postaci betonu dekoracyjnego oraz szare zasłony, nadal będzie się czuło ten pastelowy, cukierkowy klimat, ale w dojrzalszej, eklektycznej odsłonie. Również naturalne materiały, jak len, drewno, kamień, czy szkło to dobry wybór przy ścianach w kolorach jasnych pasteli. W naszej aranżacji postawiliśmy na delikatny róż.
MAGNAT Ceramic królewski diamen C33 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic królewski diamen C33 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

Efekt niedokończonego wnętrza

Styl przemysłowy wpisał się już na dobre w ulubione trendy projektantów. W tym roku również robi furorę. Styl tak bardzo typowy dla loftów widzimy w nowoczesnych domach i pomieszczeniach handlowych na całym świecie. Wzornictwo przemysłowe prezentuje neutralne kolory przedmiotów użytkowych oraz powierzchnie z drewna i metalu. Cechuje się również tym, że często wygląda na niedokończone. Wynikiem jest swoisty wygląd przestrzeni produkcyjnej, tworzącej atmosferę fabryki. W rzeczywistości, wielu entuzjastów projektowania stosuje ten zabieg nawet w ekskluzywnych wnętrzach włączając styl przemysłowy poprzez użycie powierzchni ze stali nierdzewnej, metalowych uchwytów, imitację naturalnie wyszczerbionych cegieł, betonu lub innych niebarwionych struktur na ścianach. Doskonałym produktem, który daje efekt niedokończonego wnętrza jest niebarwiona farba akrylowa farba MAGNAT Style Velatura. W zależności od metody aplikacji uzyskać można niejednolite przebarwienia, zmieniające się w zależności od kąta padania światła. W połączeniu z postarzaną cegłą tworzą świetnie prezentującą się „niedokończoną” całość.

Magnat Style Velatura Oryginał

Każde wnętrze ma swój klimat

Kolejną drogą w wyborze koloru ścian jest użycie go w celu podkreślenia stylu wyposażenia i mebli. Idealnie pasują do tego zdecydowane, mocne barwy, których głębia pozwoli wydobyć ze sprzętów ich niepowtarzalny charakter. Ściany nie stanowią wtedy jedynie tła dla dekoracji, lecz są jej ramą, integralną częścią, bez której wyglądałaby ona o wiele bardziej nijako, wręcz mdło. W naszej aranżacji zastosowaliśmy ceramiczną farbę MAGNAT CERAMIC w kolorze Kawowy Onyks. Dzięki jej intensywnemu odcieniowi powstała piękna, stylowa i elegancka przestrzeń, w której kolor ścian nie chowa się za wyposażeniem, lecz zajmuje równie ważne miejsce, co meble.

Magnat Ceramic C12

Niepowtarzalność

2016 rok daje nam nie tylko jasno wytyczone drogi w urządzaniu wnętrz, nie tylko kieruje na właściwy styl, czy konkretne, modne rozwiązania. 2016 rok zostawia nam też ogromną dowolność w naszych działaniach, która paradoksalnie wpisuje się w trendy. Mianowicie jednym z kierunków myślenia o aranżacji jest niepowtarzalność. Skąd zatem czerpać inspirację? Ze swego własnego „ja”. Z potrzeb i wrażliwości. W tym nurcie pomieszczenia mają być odzwierciedleniem tego, kim jesteśmy, jakie mamy pasje i temperament, bez odgórnego narzucania barw, mód, czy tendencji.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE PERGAMENO

150,98 zł

Magnat Style Pergameno to struktura dekoracyjna tworząca efekt „zmiętego papieru”. Przeznaczona do dekorowania ścian wewnątrz pomieszczeń. Nieskomplikowana aplikacja pozwala kreować przestrzenne wzory charakteryzujące się wyrazistymi fałdami i plisami. W skład systemu wchodzą Farba Podkładowa MAGNAT Style, Farba Klejowa MAGNAT Style, Pergameno Papier dekoracyjny MAGNAT Style i Lakier Rustykalny MAGNAT Style.Uzyskaną strukturę barwi się powierzchniowo Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style zabarwionym Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style wg 15 receptur kolorystycznych.

Idąc tym tropem i biorąc pod uwagę, jak jesteśmy różnorodni, każde wnętrze, w którym zastosujemy dowolność, będzie niepowtarzalne. Do takich niepowtarzalnych wnętrz pasują oryginalne pokrycia ścian. W naszej aranżacji użyliśmy systemu dekoracji o efekcie zmiętego papieru MAGNAT Style Pergameno Piryt, który w zależności od zamierzeń wykonawcy pozwala kreować przestrzenne wzory z charakterystycznymi fałdami i „żyłami”. Nie ma znaczenia jaki styl wybierzesz, projektując swój dom lub mieszkanie. Ważne, by produkty, których użyjesz, były wyjątkowe i trwałe. Z MAGNATEM możesz mieć pewność, że pokrycie ścian w każdym wybranym przez Ciebie trendzie będzie wysokiej jakości.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Wpływ kolorów wnętrz na nasze samopoczucie

  Już w starożytności ludzie byli przekonani o wpływie kolorów na samopoczucie i zdrowie człowieka. W medycynie chińskiej stosowano koloroterapię, jako metodę na przywrócenie harmonii i równowagi ciała i umysłu. Podobnie w ajurwedzie – medycynie starożytnych Indii. Także w naszej kulturze kolory definiują nastroje, stan ducha, cechy charakteru. Jest to widoczne w sferze językowej, mówimy, że ktoś ma szare życie, ktoś inny zielono w głowie, jeszcze ktoś jest czarną owcą lub przeciwnie - ma złote serce. Kolory mogą działać uspokajająco, ale też powodować rozdrażnienie i wprowadzać niepokój. Warto to wiedzieć planując kolorystykę do swojego mieszkania. Czasami może się bowiem okazać, że ulubiona barwa na dłuższą metę będzie działała niekorzystnie na nasze samopoczucie. Lepiej więc nie malować farbą w tym kolorze dużych powierzchni. Oto nasz krótki przewodnik po kolorach z opisem ich wpływu na fizjologię człowieka.

  dalej
 • Inspiracja

  Jak poprawnie dobrać kolor ścian w mieszkaniu. Praktyczne porady ekspertów

  Dobór barwy ścian dla wielu osób jest wyzwaniem ponad siły. Malować na biało, beżowo, szaro? A może postawić na kolor? Kiedy decyzja zostanie podjęta, problemem staje się dobór odcienia. Na podstawie małych kawałków z próbnika laikowi trudno przewiedzieć, jak dany kolor będzie prezentował się na dużej powierzchni. A jeśli wyjdzie za jasny lub za ciemny? I tak pozornie łatwa decyzja okazuje się być powodem bólu głowy niejednej osoby remontującej swoje mieszkanie. Jak zatem poprawnie dobrać kolor ścian w mieszkaniu? Oto praktyczne porady ekspertów.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść