text.skipToContent text.skipToNavigation

Jak otrzymać efekt połysku na ścianie? - poradnik ekspercki

Wraz z nastaniem mody na prostotę, oszczędny styl skandynawski, vintage i industrializm, we wnętrzach zapanowały matowe wykończenia ścian. Matowa farba nadaje pomieszczeniu elegancję, jednak niekiedy warto wnętrze urozmaicić przez zróżnicowanie faktur i zastosowanie gdzieniegdzie połysku kontrastującego z matowością. Do stworzenia powierzchni ścian szczególnie połyskujących powstały specjalne produkty, dzięki którym otrzymamy powierzchnie odbijające światło w sposób szczególny i wyjątkowy.

MAGNAT Style Velatura

Subtelny i aksamitny połysk zapewni strukturalna farba MAGNAT Style Velatura. Jest to akrylowa farba, która tworzy powłoki opalizujące światło w charakterystyczny sposób - subtelnie imitując powierzchnię aksamitu. W zależności od metody aplikacji i użytego narzędzia można uzyskać niejednolite przebarwienia wybranego koloru, zmieniające się w zależności od kąta padania światła.

Produkt, którym wykonano inspirację

ZESTAW MAGNAT STYLE VELATURA

MAGNAT Style Velatura

48,49 zł

MAGNAT Style Velatura to akrylowa farba strukturalna przeznaczona do malowania ścian i detali architektonicznych wewnątrz pomieszczeń. Tworzy powłokę imitującą powierzchnię aksamitu, jednocześnie trwałą i odporną na zmywanie. W zależności od metody aplikacji uzyskujemy charakterystyczne, niejednolite przebarwienia, zmieniające się w zależności od kąta padania światła. W skład zestawu wchodzą: MAGNAT Style Velatura, MAGNAT Grunt, MAGNAT Pigment Barwiący. Możliwe jest wybarwienie efektu według 13 receptur kolorystycznych.

Aplikacja struktury dekoracyjnej MAGNAT Style Velatura

1. Pomaluj ściany farbą gruntującą MAGNAT Grunt, poczekaj aż warstwa podkładowa wyschnie.

2. Nałóż pędzlem warstwę farby Velatura - równomiernie, najlepiej metodą krzyżową. Pokryj kolejne fragmenty ściany, pamiętając aby łączyć zamalowane fragmenty „na mokro”. Kiedy skończysz, odczekaj 4 godziny zanim przystąpisz do kolejnego etapu.

3. Ponownie nałóż farbę pędzlem. Po ok. 5-10 minutach, gdy farba na pokrytym fragmencie zacznie wysychać, rozetrzyj ją za pomocą plastikowej pacy przyłożonej blisko do podłoża – wykonuj okrężne ruchy.

MAGNAT Style Perla Sabbia Hematyt

MAGNAT Style Perla Sabbia

Pierwsza jest akrylową farbą strukturalną tworzącą dekoracyjne powierzchnie z charakterystycznym „perłowym piaskiem”. Dzięki zastosowaniu w farbie Perla Sabbia specjalnych metalicznych wypełniaczy można uzyskać przestrzenną dekorację z charakterystyczną satynową poświatą. Produkt jest gotowy do użycia, można go zabarwić Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style. Farbę z pigmentem trzeba dokładnie, powoli wymieszać ręcznie - czynność należy powtórzyć przed rozpoczęciem pracy oraz w trakcie malowania.

Inspirację wykonano strukturą dekoracyjną MAGNAT Style Perla Sabbia Hematyt PS 2,5 l + PB P16 20 ml 

Aplikacja struktury dekoracyjnej MAGNAT Style Perla Sabbia

1. Pomaluj ścianę 1-2 razy farbą gruntującą MAGNAT Grunt tak, aby uzyskać jednolite kolorystycznie podłoże. Pozostaw do wyschnięcia.

2. Nakładaj jedną warstwę farby Perla Sabbia za pomocą płaskiego pędzla lub rękawicy dekoracyjnej. Za każdym razem nanoś niewielką ilość farby na powierzchnię nie większą niż 1m2 i rozprowadzaj ją w różnych kierunkach. Kolejne fragmenty łącz od strony suchej do mokrej.

3. Powierzchnie szczególnie narażone na zabrudzenia pomaluj bezbarwnym Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style. Zrób to po upływie 24. godzin, gdy farba całkowicie utwardzi się.

MAGNAT Style Stiuk Perłowy

Stiuk Perłowy MAGNAT Style jest cienkowarstwową masą akrylową z dodatkiem perłowych wypełniaczy. Nadaje dekorowanym powierzchniom charakterystyczne powłoki o szlachetnym, perłowym połysku. Powstałe na powłoce refleksy zmieniają się w zależności od kąta padania światła.
Inspirację wykonano strukturą dekoracyjną MAGNAT Style Stiuk Perłowy Jadeit MP 2,5 l + PB P20 40 ml + SP 4,5 kg + PB P20 20 ml

MAGNAT Style Stiuk Perłowy Jadeit

Aplikacja struktury dekoracyjnej MAGNAT Style Stiuk Perłowy

1. Gładką i równą powierzchnię ściany pomaluj 1-2 razy farbą gruntującą MAGNAT Grunt zabarwioną Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style. Podłoże musi mieć jednolity kolor.

2. Na wyschniętą powierzchnię nałóż warstwę Stiuku Perłowego MAGNAT Style za pomocą Pacy Weneckiej MAGNAT. Rób to na niewielkich obszarach, w różnych kierunkach tak, aby pokryć całą powierzchnię. W tym przypadku warstwy nie muszą być łączone „na mokro”, ale trzeba uważać, żeby grubość nakładanej warstwy nie przekroczyła 1 mm. Pozostaw całość do wyschnięcia na ok. 4 godziny.

3. Nałóż kolejną warstwę Stiuku Perłowego w analogiczny sposób. 4. Przed całkowitym wyschnięciem (po upływie ok. 5-10 min) wygładź powierzchnię krawędzią pacy, w różnych kierunkach, bez nadmiernego użycia siły. W zależności od tempa wysychania warstwy Stiuku Perłowego powtarzaj wygładzanie do momentu uzyskania gładkiej powierzchni z charakterystycznymi refleksami.

Lakier Rustykalny z brokatem

Jako osobną technikę można zastosować malowanie w dowolny sposób wykończonej ściany Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style wymieszanym ręcznie z brokatem. Tu musisz zdać się na siebie. W zależności od ilości użytego brokatu uzyskasz inny efekt, ale niech przyświeca ci idea, że „mniej znaczy więcej”.
W zależności od użytego produktu, efekt połysku będzie inny. Przed podjęciem ostatecznej decyzji obejrzyj próbki lub zrób test na małej powierzchni. Połysk jest piękny, ale musisz mieć pewność, że będzie pasował do stylu i kolorystyki całego pomieszczenia.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • MAGNAT VELATURA.jpg

  Porada

  Jak nakładać farbę strukturalną? Poznaj techniki eksperta

  Niektóre farby strukturalne sprawdzają się świetnie, gdy ściany nie są idealnie gładkie. Podczas gdy malowanie zwykłą farbą uwypukli nierówności, przy pomocy wybranych farb strukturalnych można je ukryć. Farby te można nakładać na wszelkie powierzchnie: ściany otynkowane i surowe, betonowe, płyty drewnopodobne i g-k. Podłoże nie wymaga szczególnych zabiegów przygotowawczych. Jeśli więc stawiasz pierwsze kroki w malowaniu ścian, bądź uważasz, że idealnie gładkim powierzchniom brakuje tego „czegoś”, lub też ściany w twoim domu noszą ślady nieperfekcyjnego wykonawcy – farby strukturalne są dla ciebie.

  dalej
 • MAGNAT Style trawertyn-zaj.jpg

  Porada

  Dekoracja kominka farbami strukturalnymi - porady eksperta

  O posiadaniu kominka marzą chyba wszyscy. Niewiele sposobów spędzania wolnego czasu w domu daje tyle przyjemności, co relaks przy palącym się ogniu w zimowy, chłodny wieczór. Skaczące płomienie, zapach palonego drewna, rozchodzące się po pomieszczeniu ciepło – to wszystko nadaje wnętrzu niesamowity klimat przytulności, swojskości i bezpieczeństwa. Podkreślić go można dodatkowo obudową kominka. Poprzez zastosowanie na niej tynku dekoracyjnego bądź farby strukturalnej – produktów malarskich, które w łatwy sposób sprawią, że kominek będzie wyglądał jakby był obłożony trawertynem, marmurem czy też betonem.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść